Hilti Türkiye 2015’te 24 yeni ürünle geliyor!

Hilti Türkiye 2015’te 24 yeni ürünle geliyor!

İnovatif ürünleri ve çözüm odaklı yaklaşımı ile inşaat profesyonellerinin vazgeçilmezi olan Hilti Türkiye, 2014’te yüzde 35 büyüme ile tarihinin en yüksek büyüme rakamını gördü.


İnovatif ürünleri ve çözüm odaklı yaklaşımı ile inşaat profesyonellerinin vazgeçilmezi olan Hilti Türkiye, 2014’te yüzde 35 büyüme ile tarihinin en yüksek büyüme rakamını gördü. 2015 yılında en az yüzde 20 büyüme öngören Hilti Türkiye’nin hedefi, her yıl ortalama yüzde 20 ile inşaat sektörünün üzerinde sürdürülebilir büyümek… Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak olmak üzere 10 ülkenin bağlı olduğu Hilti Türkiye’nin büyüme rakamları, Türk inşaat sektörünün 2014’teki yaklaşık yüzde 4’lük büyümesi göz önüne alındığında dikkat çekiyor.  Hilti, aynı zamanda 2015 yılında Türkiye pazarına 24 yeni ürün sunmaya hazırlanıyor.


Hilti Türkiye 2014’te 4 ürün gamında pazar lideri oldu

İnşaat sektörünün jenerik markası Hilti, 2014 yılını Türkiye pazarında Pasif Yangın Durdurucular, Donatı Tarama Cihazları, Elmaslı Sistemler ve Direkt Tespit Sistemlerinde pazar lideri olarak kapattı.

 

Yangın Yönetmeliği’nin 2009 yılında güncellenmesi ve daha etkin kullanılmaya başlanması ile sektörde yaşanan bilinç artışı kaliteli, pratik ve güvenilir çözümlere doğru bir yönelme sağladı. Hilti Türkiye ise 4 saate kadar yangın, duman ve gaz yalıtımı sağlayan Ar-Ge harikası Pasif Yangın Durdurucu ürün gamında 2014’te yüzde 82 büyüme ile liderlik koltuğuna oturdu.

 

Hilti’nin Donatı Tarama Cihazları, 2014 yılının diğer pazar liderlerinden biri oldu. Türkiye’deki tüm Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri’nde kullanılarak binaları adeta röntgen çekerek analiz eden ve geleneksel yöntemlere göre 15 kat hızlı olan Hilti’nin Donatı Tarama Sistemi kentsel dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynuyor.


Betonu, içerisindeki donatı ile beraber darbeleme yapmadan delme ve kesme imkanı sunan Hilti Elmaslı Sistemler ürün grubu, 2014 yılında Türkiye’de yüzde 46 büyüme ile pazar liderliğini güçlendirdi. Tamamı eski tip, ağır ve yavaş hidrolik makinalardan oluşan duvar ve tel kesme makinaları pazarında taşınması, kurulması ve kullanması kolay, ileri teknoloji ürünü olan bu grupta yüzde 82 büyüme sağlandı. Bu teknoloji dönüşümüne markanın inovasyonu da eklenince Hilti Türkiye Elmaslı Sistemlerde pazar lideri oldu.


Hilti Türkiye 2014 yılını Direkt Tespit Sistemlerinde de pazar lideri olarak kapattı. Direkt Tespit Sistemleri, ahşap, metal plaka ve çeşitli aparatların, çivi ve gaz/barut gücüyle çalışan çivi çakma makineleri sayesinde binalardaki beton/çelik gibi ana malzemelere bağlamasını sağlıyor.


İnşaat sektörünün yeni trendi kablosuz ürünlerde yüzde 86 büyüme

Dünya inşaat sektöründe kablosuz ürünlere doğru bir yönelmenin söz konusu olduğunu belirten Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Mehmetçik Kalay, sektördeki bu trendin en az kablolu ürünler kadar iyi performansa sahip kablosuz ürünleri olan Hilti Türkiye’ye ivme kazandırdığını belirtti. 2014 yılında kablosuz ürün gamında yaklaşık yüzde 86 gibi yüksek bir büyüme yaşadıklarına dikkat çeken Mehmetçik Kalay, “Kablo çekme derdine son veren kablosuz ürünler kablo kopması nedeniyle yaşanan maliyeti sıfıra indiriyor. Ayrıca bu ürünler daha pratik kullanım avantajıyla verimliliğin artmasını sağlıyor. Kablosuz ürünlerdeki büyümenin artacağına inanıyoruz. Kablosuz ürünlerin payı 5 yıl önce yüzde 1 iken 3 yıl içinde yaklaşık yüzde 10 seviyesine çıktı. 2020’ye kadar yüzde 50 seviyelerine ulaşacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.


Türkiye’nin En İyi İşverenlerinden Hilti Türkiye, 2015’te çalışan sayısında yüzde 13 artış hedefliyor

Hilti’nin çalışanlarına azami derecede değer veren bir marka olduğunu ifade eden Mehmetçik Kalay, “Hilti Türkiye olarak, Great Place to Work Turkey (Türkiye’nin En İyi İşverenleri) değerlendirmesinde 50-500 arası çalışanı olan şirketler kategorisinde 2014’te 9. olduk. 2015’te çıtayı daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz.” dedi. Hilti Group içerisinde bir ilk olan açık ofis konseptine geçiş yapmaları açısından 2014 yılının Hilti Türkiye ekibi için ayrı bir öneminin olduğunu belirten Mehmetçik Kalay, “Kimse birşeye sahip değil, herkes herşeye sahip“ ana fikri ile dizayn edilen açık ofislerinde Hilti Türkiye çalışanları için langırt ve dinlenme salıncağından, anne bakım ve siesta odasına kadar pek çok ayrıntının düşünüldüğünü anlattı. Kalay, “Bir yılda çalışan sayımızda yaklaşık yüzde 10 artış sağlayarak 2014 Aralık sonu itibariyle 192 kişi olduk. Hilti Türkiye olarak bugüne kadar mevcut çalışanlarımızın yaptığı iş hacmi itibariyle son 4 yıl içerisinde ortalama yüzde 30 büyüme gerçekleştirerek gelişen ülkeler içerisinde ilk 10 pazar arasında yer alıyoruz. 2015 yılı içinse yaklaşık yüzde 13’lük bir artış ile 217 kişi olmayı hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.