Hilton, Bursa'da 5 ve 3 yıldızlı iki oteli yan yana açacak

Hilton, Bursa'da 5 ve 3 yıldızlı iki oteli yan yana açacak

Hilton, 5 ve 3 yıldızlı iki otelinin yanyana yapımına ilk kez Bursa'da izin verdiBursa'da Hilton otellerini yapıp işletecek olan Durin Gayrimenkul Turizm Yatırım A.Ş'nin CEO'su Ahmet Bilgin, Hilton'un dünyada ilk kez iki konsept otelinin yan yana Bursa'da yapılmasına izin verdiğini bildirdi. Tarih ve kültür başkenti Bursa'da kongre turizmi kapsamında uluslararası kalitede hizmet verecek, yurt dışında çok tanınan ünlü bir otelin bulunmadığına işaret eden Bilgin, şöyle dedi:

FİRMA HAVAYI SORUYOR
"Kongre turizminde otelin verdiği hizmet büyük önem taşıyor. Büyük firmalar kongre turizmi planı yaparken, gidecekleri otelde kişi başına düşen havanın kaç metreküp olduğunu bile soruyorlar. Otelin tavan yüksekliği, havalandırmanın kalitesini araştırıyorlar. Bu yüzden Bursa'da uluslararası bir otele ihtiyaç var." Bursa'da çok farklı konseptte bir otel için yaklaşık 1,5 yıldır çalıştıklarını anlatan Bilgin, şunları kaydetti: "Sonunda Bursa'ya Hilton'u getirmeye karar verdik. Bursa'daki yatırımımız Hilton için de ilk olacak. Hilton, Türkiye ve Avrupa'da ilk kez iki konsept otelinin yan yana Bursa'da yapılmasına izin verdi. Dünyada benzerini görmedim. Aynı alana Hilton'un 5 ve 3 yıldızlı birer otelini yapacağız. 5 yıldızlı Bursa Hilton Oteli 170, 3 yıldızlı Bursa Hampton Oteli ise 107 kişilik olacak. Otellerin girişi ayrı, ancak alttan birbirine bağlı olacak. Kısıtlı bütçeyle yola çıkanı 3 yıldız, sınırsız bütçeyle geleni de 5 yıldızlı otelimizde ağırlayacağız.'

Oteller 40 milyon $'a mal olacak

Bilgin, Yalova yolu üzerinde inşa edilecek oteller için hafriyat çalışmalarına başladıklarını, projelerinin yaklaşık 40 milyon dolara mal olacağını belirterek, otelleri 2011 yılında hizmete açmayı planladıklarını bildirdi. Bilgin, yüzme havuzu ve suyla sağlık merkezinin otelin en üst katında olacağını vurgulayarak, ''Turistler, havuzda yüzdükten sonra Uludağ'ı seyrederek, dinlenecekler. Bu yatırımlar, kongre turizmine büyük destek olacak. Hilton'dan sonra diğer ünlü otellerin de Bursa'ya geleceğini umuyorum'' dedi.
Sabah

Hilton, iki konsept otelin yan yana yapılmasını onayladı!

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Hilton, ilk kez iki konsept oteli Bursa'da aynı yerde buluşturuyor

Aynı alana Hilton'un beş ve üç yıldızlı birer otelini yapacaklarını söyleyen Durin Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bilgin, 'Beş yıldızlı Bursa Hilton Oteli 170, üç yıldızlı Bursa Hampton Oteli ise 107 kişilik olacak' dedi

Hilton dünyada ilk kez iki konsept otelinin yan yana Bursa'da yapılmasına izin veriyor. Bursa'da Hilton otellerini yapıp işletecek Durin Gayrimenkul Turizm Yatırım A.Ş İcra Kurulu Başkanı  Ahmet Bilgin, Kültür ve Turizm Bakanlığının, kongre turizminde gelişme merkezi olarak işaret ettiği illerin arasında Bursa'nın da geldiğini söyledi.

Bursa kongre istiyor
Kongre turizmi açısından değerlendirildiğinde Bursa'nın, otelleri dışında iyi bir potansiyeli bulunduğunu ifade eden Bilgin, "Tarih ve kültür başkenti Bursa'ya kongre turizmi kapsamında geleceklerin yapacağı çok şey var. Ancak ciddi anlamda uluslararası kalitede hizmet verecek, yurt dışında çok tanınan ünlü bir otel yok. Kongre turizminde bu durum, çok büyük eksiklik" dedi. Bir turizmci olarak yıllardır otellerde görev aldığını, Hilton'un yurt dışındaki bazı otellerinde çalıştığını vurgulayan Bilgin, şöyle konuştu:
"Kongre turizminde otelin verdiği hizmet büyük önem taşıyor. Büyük firmalar kongre turizmi planı yaparken, gidecekleri otelde kişi başına düşen havanın kaç metreküp olduğunu bile soruyorlar. Otelin tavan yüksekliği, havalandırmanın kalitesini araştırıyorlar. Bu yüzden Bursa'da uluslararası bir otele ihtiyaç var. Kongre turizmini Bursa'ya taşımamız durumunda bundan birçok sektör yararlanacak. Kongre turizminden 37 sektör faydalanıyor. Kongre için Bursa'ya gelecekler, 3-7 gün arasında konaklayacaklar. Boş vakitlerinde, kültürel ve tarihi yerleri, doğal güzellikleri de gezecekler. Bu durumda, turizm, giyim, gıda gibi sektörler kongre turizminden nemalanacak."
Tüm bu düşünceler ışığında Bursa'da çok farklı konseptte bir otel için yaklaşık 1.5 yıldır çalıştıklarını anlatan Bilgin, şöyle dedi: "Sonunda Bursa'ya Hilton'u getirmeye karar verdik. Getiriyoruz, ancak Bursa'daki yatırımımız Hilton için de ilk olacak. Hilton, Türkiye ve Avrupa'da ilk kez iki konsept otelinin yan yana Bursa'da yapılmasına izin verdi. Dünyada bunun bir benzerini görmedim. Aynı alana Hilton'un beş ve üç yıldızlı birer otelini yapacağız. Beş yıldızlı Bursa Hilton Oteli 170, üç yıldızlı Bursa Hampton Oteli ise 107 kişilik olacak. Otellerin girişi ayrı, ancak alttan birbirine bağlı olacaklar. Kongre turizmini planlayanların bütçeleri doğrultusunda hizmet verebileceğiz. Kısıtlı bütçeyle yola çıkanı üç yıldız, sınırsız bütçeyle geleni de beş yıldızlı otelimizde ağırlayacağız."

Yalova yolunda
Bilgin, Yalova yolu üzerinde inşa edilecek oteller için hafriyat çalışmalarına başladıklarını, projelerinin yaklaşık 40 milyon dolara mal olacağını belirterek, otelleri 2011 yılında hizmete açmayı planladıklarını bildirdi.
Otellerinde, yapılan sözleşme gereği tüm dünyadaki Hilton otellerinde verilen hizmetin aynısının uygulanacağını ifade eden Bilgin, "Tüm dünyada Hilton'un kendine has müşteri kitlesi var. Bu müşteri kitlesi, nereye giderse gitsin mutlaka Hilton otellerini tercih ediyor. Bu yatırım Bursa'ya yeni bir vizyon katacak. Özellikle Merinos Kongre Merkezi faaliyete geçtiği zaman, Bursa her açıdan büyük hareketlilik kazanacak" dedi.
Bilgin, yüzme havuzu ve suyla sağlık merkezinin otelin en üst katında olacağını vurgulayarak, "Turistler, havuzda yüzdükten sonra Uludağ'ı seyrederek, dinlenecek. Bu yatırımlar, kongre turizmine büyük destek olacak. Hilton'dan sonra diğer ünlü oteller de Bursa'ya gelecektir" diye konuştu.
Radikal

Hilton'dan Bursa'ya özel konsept 
 
İki Hilton yan yana, biri 5 diğeri 3 yıldızlı inşa ediliyor

 Hilton'un dünyada ilk kez iki konsept otelinin yan yana Bursa'da yapılmasına izin verdiği bildirildi. Bursa'da Hilton otellerini yapıp işletecek Durin Gayrimenkul Turizm Yatırım A.Ş'nin Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Bilgin, yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, kongre turizminde gelişme merkezi olarak işaret ettiği illerin arasında Bursa'nın da geldiğini söyledi.

Kongre turizmi açısından değerlendirildiğinde Bursa'nın, otelleri dışında iyi bir potansiyeli bulunduğunu ifade eden Bilgin, "Tarih ve kültür başkenti Bursa'ya kongre turizmi kapsamında geleceklerin yapacağı çok şey var. Ancak ciddi anlamda uluslararası kalitede hizmet verecek, yurtdışında çok tanınan ünlü bir oteli yok. Kongre turizminde bu durum, çok büyük eksiklik" dedi.

Bir turizmci olarak yıllardır otellerde görev aldığını, Hilton'un yurtdışındaki bazı otellerinde çalıştığını vurgulayan Bilgin, şöyle konuştu:

"Kongre turizminde otelin verdiği hizmet büyük önem taşıyor. Büyük firmalar kongre turizmi planı yaparken, gidecekleri otelde kişi başına düşen havanın kaç metreküp olduğunu bile soruyorlar. Otelin tavan yüksekliği, havalandırmanın kalitesini araştırıyorlar. Bu yüzden Bursa'da uluslararası bir otele ihtiyaç var. Kongre turizmini Bursa'ya taşımamız durumunda bundan birçok sektör yararlanacak. Kongre turizminden 37 sektör faydalanıyor. Kongre için Bursa'ya gelecekler, 3-7 gün arasında konaklayacaklar. Boş vakitlerinde, kültürel ve tarihi yerleri, doğal güzellikleri de gezecekler. Bu durumda, turizm, giyim, gıda gibi sektörler kongre turizminden nemalanacak."

Bursa'da çok farklı konseptte bir otel için yaklaşık 1.5 yıldır çalıştıklarını anlatan Bilgin, şunları kaydetti:

"Sonunda Bursa'ya Hilton'u getirmeye karar verdik. Getiriyoruz, ancak Bursa'daki yatırımımız Hilton için de ilk olacak. Hilton, Türkiye ve Avrupa'da ilk kez iki konsept otelinin yan yana Bursa'da yapılmasına izin verdi. Dünyada bunun bir benzerini görmedim. Aynı alana Hilton'un 5 ve 3 yıldızlı birer otelini yapacağız. 5 yıldızlı Bursa Hilton Oteli 170, 3 yıldızlı Bursa Hampton Oteli ise 107 kişilik olacak. Otellerin girişi ayrı, ancak alttan birbirine bağlı olacaklar. Kongre turizmini planlayanların bütçeleri doğrultusunda hizmet verebileceğiz. Kısıtlı bütçeyle yola çıkanı 3 yıldız, sınırsız bütçeyle geleni de 5 yıldızlı otelimizde ağırlayacağız."

Bilgin, Yalova yolu üzerinde inşa edilecek oteller için hafriyat çalışmalarına başladıklarını, projelerinin yaklaşık 40 milyon dolara mal olacağını belirterek, otelleri 2011 yılında hizmete açmayı planladıklarını bildirdi.
Vatan

Hilton, Bursa'da ilk kez iki oteli yan yana yapıyor

Hilton zinciri dünyada bir ilki gerçekleştirerek Bursa'da iki oteli yan yana inşa edilmesine izin verdi. 5 ve 3 yıldızlı olması planlanan iki otele 40 milyon dolar yatırım yapılacak

Hilton, dünyada ilk kez iki konsept otelinin yan yana Bursa'da yapılmasına izin verdi. Bursa'da Hilton otellerini yapıp işletecek Durin Gayrimenkul Turizm Yatırım'ın CEO'su Ahmet Bilgin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, kongre turizminde gelişme merkezi olarak işaret ettiği illerin arasında Bursa'nın da geldiğini söyledi. Kongre turizmi açısından değerlendirildiğinde Bursa'nın, otelleri dışında iyi bir potansiyeli bulunduğunu ifade eden Bilgin "Tarih ve kültür başkenti  Bursa'ya kongre turizmi kapsamında geleceklerin yapacağı çok şey var. Ancak ciddi anlamda uluslararası kalitede hizmet verecek, yurtdışında çok tanınan ünlü bir oteli yok. Kongre turizminde bu durum, çok büyük eksiklik" dedi.

2011'DE HİZMETE AÇILIYOR

Bursa'da çok farklı konseptte bir otel için yaklaşık 1.5 yıldır çalıştıklarını anlatan Bilgin "Dünyada bunun bir benzerini görmedim. Aynı alana Hilton'un 5 ve 3 yıldızlı birer otelini yapacağız. 5 yıldızlı Bursa Hilton Oteli 170, 3 yıldızlı Bursa Hampton Oteli ise 107 kişilik olacak" dedi. 40 milyon dolara yapılacak otellerin girişinin ayrı planlandığını vurgulayan Bilgin "Ancak alttan birbirine bağlı olacaklar" dedi. Bilgin her iki otelin de 2011'de hizmete açılacağını söyledi.
Star