Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi'nin yol sorunu çözülemedi!

Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi'nin yol sorunu çözülemedi! Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi'nin yol sorunu çözülemedi!

Muğla Ula’da hayırsever İşadamı merhum Hüseyin Ercan adına yapımı tamamlanmak üzere olan Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi’nin bahçesinin yanında bulunan 7 metrelik hazineye ait yol sorunu aşılamadı.
Muğla Ula’da hayırsever İşadamı merhum Hüseyin Ercan adına yapımı tamamlanmak üzere olan Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi’nin bahçesinin yanında bulunan 7 metrelik hazineye ait yol sorunu aşılamadı. Okulun bahçesinin küçük olması ve bahçeye yapılacak basketbol sahası ile bahçenin tamamen daralacağını belirten hayırseverin yakınları, Ula Belediyesi’nden yolun imar değişikliği yapılarak, okula devredilmesi taleplerinin Ula Belediyesi'nden olumsuz karşılandığını belirtti.


7 METRELİK YOL SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ

Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Göktaş ile birlikte merhum hayırsever adına yapımı tamamlanmak üzere olan ve 2 milyon 200 bin liraya mal olacak okulda incelemelerde bulunan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, okulu yaptıran Mustafa Ercan’dan bilgi aldı. Vali Güvençer, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan ile imar değişikliği konusunda yaptığı görüşmede, “10-15 yıl sonra okulda öğrenci sayısı artacak. Okulun bahçesi zaten dar. Bahçeye voleybol ve basketbol sahası da yapılınca bahçe tamamen daralacak. İmar değişikliği yapılması istenen alan 7 metrelik bir yol. Burada Ula Belediyesi tarafından imar planı değişikliği yapılabilir” derken, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan, imar planı değişikliğinin hassas bir konu olduğunu söyledi.


EYLÜL’DE 102 ÖĞRENCİ KABUL EDECEK

Şubat ayında başlayan inşaatın Eylül'de tamamlanması bekleniyor. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında 9'uncu sınıf bazında 3 şube açılacak ve 102 öğrenci kabul edilecek. Babası adına okulu yaptıran Ermaş Mermer sahibi Mustafa Ercan, “Okul toplam 2 milyon 200 bin TL’ye mal olması bekleniyor. 2017/2018 eğitim ve öğretim döneminde toplam 408 öğrencimiz olacak. 12 derslikli okulumuzda laboratuvar, kantin, idari amaçlı oda, çok amaçlı spor salonları yer alacak” ded


Aydın Denge