İBB Örnek Belediyecilik Projeler Yarışması'nda 10 ödül kazandı!

İBB Örnek Belediyecilik Projeler Yarışması'nda 10 ödül kazandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Örnek Belediyecilik Projeler Yarışması'nda 10 ödüle layık görüldüİBB'den alınan bilgiye göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve 28 ödülün verildiği Örnek Belediyecilik Projeler Yarışması'nda 10 ödül alarak büyük başarı sağladı.
İstanbullulara daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarını aralıkız sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği'nin Bursa'da gerçekleştirdiği 2009 Yılı 2. Olağan Meclis Toplantısı'nda açıklanan Örnek Belediyecilik Projeler Yarışması'na farklı dallarda aldığı 10 ödülle damgasını vurdu.

Türkiye'nin en aktif yerel yönetimler birliği olan ve ülke ekonomisine yön veren Marmara'daki belediyelerin çatı kuruluşu konumundaki Marmara Belediyeler Birliği'nin 2. Olağan Meclis Toplantısı, Bursa'da gerçekleştirildi. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağışın'ın da katıldığı Bursa Almira Otel'de yapılan meclis toplantısı, uluslararası boyutuyla büyük ilgi görürken, Türkiye'nin ve Dünya'nın dört bir tarafından belediye başkanları ve temsil heyetleri de katılımcılar arasındaydı.

PROJE YARIŞMASINA İBB DAMGA VURDU

"İyi Yönetişim", "Çevre ve Altyapı" ve "Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Projeler" olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenen ve DenizBank sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi damga vurdu. İlk olarak 204 belediyenin başvurduğu yarışmada, aydınlar, uzmanlar, bilim adamları ve akademisyenlerden oluşan jüri heyeti tarafından ön eleme yapıldı. Ön elemenin ardından 204 olan proje sayısı 64'e indirildi. Jüri heyeti, 64 yeni projenin de oldukça başarılı olduğunu belirterek, katılım gösteren tüm belediyelere teşekkür etti.

28 Ödülün verildiği programda, iştirakleriyle ve bağlı kuruluşlarıyla birlikte (Özürlüler Müdürlüğü, Kültür A.Ş., Çevre ve Koruma Müdürlüğü, Gelirler Müdürlüğü, İSTON, İSTAÇ A.Ş., BELBİM A.Ş., İSTANBUL ENERJİ A.Ş. ve İSKİ) 10 ödül birden alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra Zeytinburnu Belediyesi 3, Bakırköy, Bağcılar ve Yıldırım Belediyeleri de 2'şer ödül alarak dikkat çekti. Yarışmada ödül alan diğer belediyeler; Çanakkale Belediyesi, Küçükçekmece Belediyesi, Gölcük Belediyesi, Mustafakemalpaşa Belediyesi, İzmit Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Biga Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve Esenler Belediyesi oldu. Ödül alan belediyeler, genel kurul salonunda açtıkları stantlarla, projelerini tüm katılımcılara tanıtma imkanı da buldular.