İdealistkent‘teki Gül‘ün villası yüzde 100 prim yaptı

İdealistkent‘teki Gül‘ün villası yüzde 100 prim yaptı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de villa aldığı İdealistkent, etrafındaki bazı konut projelerinden ev alan müşterileri de çekmeye başlayınca prim yaptıİstanbul Çekmeköy'de 333 dönümlük bir alana yayılan planıyla, 8 katı geçmeyen yapılarıyla, 250 dönümlük yeşil alanıyla, balık tutulabilen 6,5 dönümlük yapay göletiyle, site içerisinde yer alan okullarıyla dikkatleri çeken İdealistkent, bölgenin çekim merkezi olan İdealistkent, çevresindeki konut projelerinden bile müşteri çekmeye başladı.

Hektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ekşi, daha önce çevredeki başka projelerden konut alan vatandaşların İdealistkent'i gördükten sonra önceki konutunu satıp, kendilerinden ev aldıklarını söyledi. Ekşi, "Arazimizde daha önce hiç ağaç yoktu. İdealistkent ile birlikte bu bölge yeşil alanların dışında 100 bin ağaca kavuşmuş olacak. İdealistkent'in güzellikleri ortaya çıkmaya başladıkça, çevredeki projelerin müşterileri de bize gelmeye başladı" dedi.

OKUL SORUNU YOK

İdealistkent'i diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden birinin site içerisinde projelendirilen kreşten üniversiteye devlet ve özel okullar olacağını kaydeden Ekşi, "Büyükşehirlerde çocuklar okula uyuyarak gidiyor. En az bir saatleri yolda geçiyor. Burada arkadaşlarıyla çimler üzerinde yürüyerek, güvenli bir şekilde okuluna gidecek. En değerli varlıklarımız çocuklarımız."

Ulaşım açısından da İdealistkent'in ideal bir noktada bulunduğunu anlatan Ekşi, sitenin hemen girişinde metro çıkışının yer aldığı ve Üsküdar'a ulaşımın 15 dakika olduğunu söyledi.

İnşaatta 50 yıllık bir tecrübeye sahip olduklarını vurgulayan Ekşi, "İdeal İstanbul'da olması gereken her şeyi yapalım dedik. İdeal çevre, ideal okul, ideal ulaşım, ideal konut gibi özelliklerin hepsini birarada bulunduran bir projeye yaptık. Alan geniş olduğu için villa ve konutları birbirinin görüş mesafesini kapatmayacak şekilde yaptık" diye konuştu.

DEĞERİ ARTIYOR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün villasının da bulunduğu birinci etapta 139 villa, 387 tane daire olduğunu belirten Ekşi, dairelerden 8, villalardan da 14 tane kaldığını bildirdi. Ekşi şunları söyledi: “Sayın Abdullah Gül'ün de çevredeki projelere bakıp, bizi seçmesi bizim için çok önemli. Dünyadaki mortgage krizi ve sektörümüzdeki durgunluk nedeniyle konut fiyatları düşerken bizim konutlarımızın fiyatlarında geçen yıl yüzde 30-40 artış oldu. Sayın Gül'ün aldığı villanın değeri de iki yılda yüzde 100 arttı.”

2+1 DAİRE 195 BİN YTL

İdealistkent'te villaların m2 fiyatı 2 bin 200 YTL. Brüt 368 metrekarelik, 250 metrekare bahçeli en küçük villanın fiyatı 530 bin YTL'den başlıyor. En büyük villanın 508 m2 brüt alan, 700 m2 bahçesi var. Dairelerin en küçüğü 2+1 ve 118 m2. Fiyatı ise 195 bin YTL'den başlıyor. Konutlar, TOKİ'yle yapılan anlaşma gereği natamam olarak veriliyor.

(Yeni Şafak)