İKON16'da satışlar başladı! Yeni proje!

İKON16'da satışlar başladı! Yeni proje! İKON16'da satışlar başladı! Yeni proje!

Firma: Maya Konut Planlama ve Tetra Mimarlık

Proje: İKON16

Maya Konut Planlama ve Tetra Mimarlık iş birliğinde, Mudanya’nın Burgaz – Altıntaş yolunda inşa edilen İKON16’ya ilgi gün geçtikçe artıyor. Proje sadece Türkiye genelinden değil, yurtdışından da yoğun talep görüyor.Bursa’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle son yıllarda öne çıkan ilçesi Mudanya’da inşaatı devam eden İKON16 projesi hakkında açıklamalar yapan Tetra Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ferik, ‘Sunulanı değil daha fazlasını iste’ sloganıyla, insan odaklı bir yaşam tarzı tasarladıklarını dile getirdi. 

Mustafa Ferik, kaliteli yaşam kavramını hayata geçirdiklerini dile getirerek “Proje kapsamında 71 metrekareden 278 metrekareye kadar, çeşitli büyüklükte konutumuz olacak. 21 blok ve 126 dairenin yer alacağı İKON16, 26000 metrekarelik bir alana sahip. Projemizde 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks kat planlarımız mevcut” dedi. 

Yemyeşil ağaçlarla çevrili 


Ferik, projenin göz alabildiğince uzanan yemyeşil ağaçlarla çerçevelendiğini dile getirerek, “Güvenli zeminde yıllara meydan okuyacak binalar yapıyoruz. Daire başına 1 açık, 1 kapalı otopark olacak. Ayrıca yerden ısıtma ve kusursuz ses yalıtımı ile farkımızı ortaya koyuyoruz. İKON16’da açık yüzme havuzu, fitness salonu, açık ve kapalı otopark, sera bahçeleri, çocuklar için oyun parkı, kafe, sinema ve market olacak. Ayrıca engelli vatandaşlarımızı da düşünerek, çözümlerimizi bu doğrultuda hayata geçirdik” dedi. 

Yenilikçi ve modern mimariyle inşa ettikleri konutlarda satışların oldukça iyi gittiğini belirten Mustafa Ferik, sadece Türkiye genelinden değil aynı zamanda yurtdışından da yoğun ilgi gördüklerinin altını çizdi. 

Konutlar 2019 yılında teslim edilecek 

Mudanya’nın hava kalitesi bakımından birtakım avantajları olduğunu dile getiren Mustafa Ferik, temiz havasının birçok hastalığa şifa olduğunu vurguladı. Ferik, bu nedenle yurtdışından da çok sayıda kişinin Mudanya’ya yerleşmek istediğini dile getirerek, “Geçmiş yıllarda sadece yaz mevsiminde ilgi gören Mudanya her mevsim yaşanabilir bir yer haline geldi. Doğal olarak, Türkiye dışından da insanların ilgisini çekmeye başladı. Bu durum da konut satışlarımıza katkı sağladı. Yurtdışından gelen çok sayıda kişi İKON16 projesi ile yakından ilgileniyor” dedi. Ferik, ilgiden fazlasıyla mutlu olduklarını belirterek, konutların 2019 yılında teslim edileceğini kaydetti. 

Depreme dayanıklı evler 

İKON16’da zemin konusunda hassas davrandıklarına dikkat çeken Mustafa Ferik, tüm konutları deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa ettiklerinin altını çizdi. “Projemizdeki konut sahipleri deprem korkusu yaşamayacak” diyen Ferik, şöyle devam etti: “Projemizin Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan alınmış depreme dayanıklılık raporu var. Bu raporda, konutların yaşanabilecek 8 şiddetindeki depreme kadar dayanıklı olduğu dile getiriliyor. Diğer yandan blokların az katlı ve zeminin sert olması da bizim açımızdan büyük avantaj.”

 

Web: http://ikon16.com.tr
Tel: 444 39 16


projeye sor