07 / 08 / 2022

İmpomes, interneti tapu güvenliğinde net hale getirecek!

 İmpomes, interneti tapu güvenliğinde net hale getirecek!

Birkaç yıldır İmpomes sistemi üzerinden kurumlara ve şirketlere tapu güvenliği ve mülk takibi konusunda önemli bir hizmet sunan İmpo İmar, interneti bireysel alıcıların tapu güvenliği konusunda net hale getirecek yeni bir ürün üzerinde çalışıyor.Birkaç yıldır İmpomes sistemi üzerinden kurumlara ve şirketlere tapu güvenliği ve mülk takibi konusunda önemli bir hizmet sunan İmpo İmar, interneti bireysel alıcıların tapu güvenliği konusunda net hale getirecek yeni bir ürün üzerinde çalışıyor


Türkiye’de 2001 yılından bu yana yapılmakta olan internet üzerinden alışveriş faaliyetlerinin kapsamı, henüz gayrimenkul satışlarına kadar genişleyemedi. Bireyler 2-3 bin liraya kadar olan muhtelif alışverişlerinde interneti kullanmakla birlikte, değeri yüzbinlerce lirayı bulan gayrimenkul alım satımında internet platformundan uzak duruyor.


İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz gayrimenkul alışverişinde temel olan tapu bilgilerine internet üzerinden ulaşılamaması ve sorgulanamaması nedeniyle henüz gayrimenkulün internet ortamında sağlıklı bir satış ortamının gelişmediğini söyledi. Bu durumu dikkate alan İmpo İmar’ın yeni bir ürün üzerinde çalışma yaptığını anlatan Hüseyin Oflaz,  yıllardır kurumlara ve şirketlere tapu güvenliği ve mülk takibi konusunda sundukları İmpomes hizmetini açarak, interneti bireysel alıcıların tapu güvenliği konusunda net hale getireceklerini açıkladı. 


Hedef İnternette Pazar Yeri Oluşturmak

Şehir plancısı ve İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herkesin kimlik kartıyla girdiği bir internet ortamı olsaydı, bugün internette daha güvenli ve sağlıklı bir bilgiye ulaşabiliyor olurduk. O zaman o internet platformu her türlü bilgi alışverişinin ve nihayetinde fiziki alışverişin daha sağlıklı yapılabildiği bir yer haline gelirdi. Herkesin sanal olduğu şimdiki platformda tüketici maalesef kendilerine ne gönderiliyorsa onu alıp tüketmeye çalışıyor. İşte biz bu fikir üzerinden hareket ettik. Tıpkı İmpomes sisteminde olduğu gibi. İmpomes kullanıcıları iyi biliyorlar ki, kendi kimliklerini gösteren şifreleriyle sisteme girdiklerinde, mülkleriyle ilgili her türlü sorgulamayı net bir şekilde yapabiliyorlar. Mülkleri konusunda doğru zamanda doğru kararlar alabiliyorlar. Biz de bireysel alıcıların, satıcıların böyle bir bilgi güvenliği olan platforma sahip olması için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bilgilerin net olduğu, sayısallaştırılmış mülklerin internet üzerinden sorgulanabildiği bir hizmeti sunacağız ve bunu bir Pazar yerine dönüştüreceğiz”


İmpo İmar’ı üzerinde çalıştığı ve detayları yakın zamanda açıklanacak olan yeni ürün, gayrimenkulün tamamen özelinde bütün detaylara ulaşabileceğiniz bir platform olma özelliği taşıyacak.

Metropolde yaşayan insanın zaman ve araştırma sorunu olduğuna dikkati çeken Oflaz,  “Bürokrasi yüklü, işleyişi ağır. Bu durum insanları daha hızlı sonuca ulaşacakları ama daha güvenli yollar aramaya yöneltiyor.  İşte biz İmpomes yazılım sisteminin avantajlarını kullanarak doğru bilgiyi bireylerin temin etmesinin yolunu açacağız” diye konuştu.


İmpo İmar ekiplerinin yazılımını gerçekleştirdiği ve 6 yıldan uzun zamandır hizmet veren İmpomes, mülk takip sistemi olarak biliniyor. Halen sadece firma ve kurumların abone olarak kullanabildiği sistem,  38 il, 93 şehirdeki  7 bin 500 mülkün düzenli olarak takibini yaparak mülk sahiplerini gelişmeler ve potansiyeller konusunda uyarıyor. 


Gayrimenkule ilişkin bütün güncel belge, bilgi, imar planı, tapu kaydı gibi tüm detaylar takip ediliyor ve resmi kurum ve kuruluşlarda vakit kaybetmeksizin, elinizin altında oluyor.

Sistem dışında erişimleri engelleyen üst düzey güvenlik sistemine sahip olan İMPOMES'teki bu bilgi ve belgelere yalnızca gayrimenkul sahibi ulaşabiliyor