Innovia 2'deki 67 bağımsız bölümün değeri belli oldu!

Innovia 2'deki 67 bağımsız bölümün değeri belli oldu!


Yeşil GYO, Innovia 2 projesindeki O Blok'ta yer alan 67 adet bağımsız bölüm için hazırlanan değerleme raporunu yayınladı. 


Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) İnnovia-2 değerleme raporu hakkında açıklama yaptı. 

Yeşil GYO, Innovia 2 projesindeki O Blok'ta yer alan 67 adet bağımsız bölüm için değerleme raporu hazırlattı.  Değerlemeye konu taşınmazlar, İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Yeşilkent (tapuda Esenyurt) Mahallesi, Nazım hikmet Bulvarı üzerinde Innovia 2 sitesinde konumlanıyor. Innovia 3 karşısında, Innovia 1'e komşu konumda yükselen projenin yakın çevresinde, New Rezidans, İhsan Nakipoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Eviva Rezidans, Esenyurt İmam Hatip Ortaokulu, Marmara Park AVm, Önay Garden Life Rezidans ve Fi Tower sitesi gibi alanlar yer alıyor. Taşınmazlara ulaşım E-5 Karayolu Bizim Kent Köprüsü Kavşağı ve E-5 Karayolu Haramidere Kavşağı üzerinden sağlanabiliyor. Taşınmazlar E-5 Karayolu'na 750 metre, Avcılar'a 6.50 kilometre, Büyükçekmece'ye 7 kilometre, Atatürk Havalimanı'na 16 kilometre mesafede konumlanıyor. 

Innovia 2

Innovia 2 projesindeki O Blok'ta yer alan 67 adet bağımsız bölüm için halihazır durumlarıyla arsa payları dahil Yeşil GYO hissesine düşen kısımların toplam değeri için 50 milyon 384 bin 733 TL, tamamlanmaları durumundaki arsa payları dahil Yeşil GYO hissesine düşen kısımların toplam değeri için ise 69 milyon 978 bin 797 TL kıymet takdir edildi. 

67 adet bağımsız bölümün hali hazır durumuya KDV dahil değeri 53 milyon 574 bin 473,54 TL olarak belirlendi. 

Yeşil GYO'nun KAP açıklaması:
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (III-48.1) Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği uyarınca, Lotus Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.'ye yaptırılan  İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Esenyurt Mahallesi, 2947  Ada 54 nolu Parselde yer  alan O Blok 67 adet bağımsız bölüm  Şirket hissesine ilişkin 2021-1759 nolu yıl sonu değerleme raporu ekte kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Saygılarımızla.

Değerleme raporu için tıklayın