İnşaat mühendisliği, geleceğin popüler mesleklerinden!

İnşaat mühendisliği, geleceğin popüler mesleklerinden!Önümüzdeki yıllarda bazı meslekler, oldukça popüler hle gelecek. Bu mesleklerin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, bu satırları sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz


İNşžAAT MÜHENDİSİ

şžehirleşmenin artması ve binaların kişiselleştirilmeye müsait olması, inşaat mühendisliğinin gözde meslekler arasında yer almasını sağlayacak. Gayrimenkul, en değerli yatırım aracı olarak kabul edilmeye devam edildiği sürece; inşaat mühendislerinin cebi dolacak.

PAZAR ANALİZ UZMANI

Tüketime olan düşkünlüğün gelecekte de bu hızda devam etmesi, tüketici kitlesini analiz eden pazar analizi uzmanlarına yarayacak. Markalar için hedef kitle, demografik ve sosyolojik analizler yapan ve bu analizlerin sonuçları doğrultusunda şirketleri yönlendiren bu uzmanlar, geleceğin pazarlama dünyasına yön verecek.

FİNANS UZMANLARI

Para, bu dünyanın en önemli şeyi olmaya devam ettiği sürece, para ile ilgilenenler de kazanmaya devam edecek. Bu noktada, kişisel finans uzmanlarına çok iş düşecek. Gelirini doğru biçimde yönetmek ve birikimlerini geleceğe başarıyla aktarmak isteyenler, finans uzmanlarının kapısını sıkça çalacak. Aklınızda olmasında fayda var.

YETENEK AVCISI

Bir sektördeki en yetenekli beyinlerle büyük şirketlerin buluşmasını sağlayan yetenek avcıları; genellikle danışmanlık şirketlerinin çatısı altında barınıyor. Bu işin bir okulu yok; iyi bir eğitime ve güçlü sezgilere sahip olmak, bu iş için yeterli olabiliyor. Bir danışmanlık şirketine iş başvurusu yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

CERRAH

Bu listede yer alan diğer mesleklere oranla daha klasik bir meslek olarak algılansa da; cerrahlara, ortalama insan ömrünün arttığı bir dönemde, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulacak. Titiz, eli çabuk ve yetenekli cerrahlar, bugün de olduğu gibi, sağlık kuruluşlarının vazgeçilmezi olacak. Ancak cerrahlığın herkesin harcı olmadığını da bilmelisiniz.
Sabah