İnşaat sektöründe yatırımlar ve satışlar hız kazanacak!

İnşaat sektöründe yatırımlar ve satışlar hız kazanacak!

1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarının çıkması inşaat sektöründe de sevinçle karşılandı. Sektörün önde gelen firmalarının ortak görüşü; istikrarın sürmesi sebebiyle yatırımlar ve satışlar hız kazanacak, ekonomi yeniden ayağa kalkacak.


1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarının çıkması inşaat sektöründe de sevinçle karşılandı. Sektörün önde gelen firmalarının ortak görüşü; istikrarın sürmesi sebebiyle yatırımlar ve satışlar hız kazanacak, ekonomi yeniden ayağa kalkacak.


KAZANAN İSTİKRAR OLDU 

SECİM sonucunu değerlendiren 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, "Türkiye büyük bir demokrasi sınavını daha başarıyla geçti. Milletimiz bir kez daha oyunu istikrardan yana kullandı" dedi. Siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasına paralel olarak ekonomik istikrarın tekrar sağlanması gerektiğine işaret eden Dündar, "Son bir kaç aydır secim atmosferi nedeniyle döviz yükseldi, ma liyetler arttı, yatırımlar ertelendi. Ancak secim sonuçları istikrarı destekledi. 

Simdi herkes kaldığı yerden devam edecek. Gayrimenkul sektöründe hem yatırımlar hem de satışlar artacak" açıklamasında bulundu. 


VERİMLİ BİR DÖNEM OLACAK 

1 KASIM seçimlerinin sonucu bize gösteriyor ki; milletimiz kavga, gürültü, kararsızlık istemiyor, istikrarlı ve güçlü bir Türkiye istiyor" diyen Irmak Group Yönetim Kurulu Baskanı Yüksel Akgül, "Türkiye'nin ekonomik parametreleri istikrarlı çizgisini koruyarak yükselme trendine devam edecek. Bu sonuçlarla birlikte yabancı yatırımcıların da Türkiye'deki yatınm kararlan hızla sonuca bağlanacaktır. Önümüzdeki yeni dönem Türkiye adına istikrarın dönemi olacaktır. Ekonomik anlamda da insaat sektörünün gelişimi anlamında da bu dönemi son derece verimli geçireceğimizi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. 


ALEP SU GİBİ AKACAK 

SECİMİN sona ermesiyle gündemin yeniden siyasetten ekonomiye döneceğini belirten Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, "Yatınm ve istihdamın artacağı, büyümenin hız kazanacağı bir dört yıl başlıyor. Olaya gayrimenkul sektörü açısından bakarsak, ilk etapta kentsel dönüşümün hızlanacağını ve Türkiye'nin adeta bir şantiye görünümüne kavuşacağını rahatlıkla söyleyebilirim" diye konuştu. Türkiye'nin uluslararası yatırımcıların akınına uğrayacağını dile getiren Tamer Özyurt, "Yabancı yatırımcılar her sektörde olduğu gibi gayrimenkulde de güven endeksli pozisyon alır. Bes aydır ertelenen yabancı talebinin hem siyasi hem de ekonomik istikrann sağlanmasıyla adeta baraj kapağı açılmış su gibi Türkiye'ye akacağına inanı. yorum" açıklamasında bulundu. 


İBRE EKONOMİYE DÖNMELİ 

2014 yılından bu yana süren seçim atmosferinden ülke olarak çıktığımızı belirten Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Cehreli, "Seçim döneminde söylenen olumsuz söylemler geride kalmalı. Türk halkı tercihini yaptı. Belirsizlik ortadan kalktı. Bir an önce hükümet kurulmalı. İbre yeniden siyasetten ekonomiye dönmeli" dedi. Hükümetin kurulmasıyla birlikte özellikle gayrimenkulde ertelenen talebin alıma dönüşeceğini belirtti. 


Vahdet Gazetesi