İnşaat sektörüne yerli ürün dopingi!

İnşaat sektörüne yerli ürün dopingi! İnşaat sektörüne yerli ürün dopingi!

Yerli bir firmanın üreterek dünya piyasasına sunduğu püskürtmeli saten macun ‘Spraygips’ inşaat sektöründe de adeta bir devrim olarak nitelendiriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yerli ve milli ürünlere daha fazla destek vizyonu doğrultusunda bu alandaki çalışmalara da hız verildi.

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, BTF Group'un üretip dünya piyasasına sunduğu püskürtmeli saten macun ‘Spraygips’ inşaat sektöründe bir devrim olarak belirtiliyor. Ürün Türkiye'de ilk Türk Standardları Enstitüsü (TSE) belgesine sahip püskürtmeli saten macunu olma özelliğine de sahip.

ÜRÜN DÜNYA PAZARINDA

Günümüzün paradan ve zamandan tasarruf dönemi olduğunu belirten BTF Group sahibi Ziya Bayındır, "Ürünün üretimini artık Türkiye'de yapacağız. Ülke ekonomisine 30-40 milyon avro ihracat sağlayacak" diye konuştu.

30 senedir Fransa'da yaşayan Bayındır, kentsel dönüşüm projeleri ve inşaat sektörünü inceledikten sonra söz konusu şirketi kurduğunu belirtti. BTF Group’un 2016'da bina yüzeyleri için saten alçı ve boya üretiminde ürünlere imza attığını söyleyen Bayındır, “Ülkemizin ihtiyaç duyduğu dünya standartlarında ve dünya pazarına ürün vermek hedefiyle kuruldu" şeklinde konuştu.

İŞÇİ SAĞLIĞINA DA KATKI YAPACAK

Fransız Sofec firması ile ortaklık kurduklarını dile getiren Bayındır, "Şu an Türkiye'de bulunan mevcut sistem ile kıyaslandığında Spraygıps karışık ile satenin yerine tek kalem olarak püskürtülüyor. Dolayısıyla zayiat oranı sıfır. Ürün aynı zamanda işçi sağlığına da büyük katkı sağlıyor. Türkiye'de uygulanan mevcut sisteme göre 10 temel özelliği olan püskürtmeli saten macun inşaat sektöründe devrim yapacak" şeklinde konuştu.

Bayındır, ürünün meydana gelen ekolojik kirliliklerin yarattığı olumsuzluklara duyarlılık gösterdiğine işaret ederek ekolojik dengeyi bozmayan üretim süreçlerini tercih ettiklerini belirtti.

KÜLLİYE’DE KULLANILDI

Türkiye'de ürünlerini anlatabilmek için çok mücadele verdiklerini dile getiren Bayındır, ürünü Rönesans Holding’in beğendiğini ve Bağlıca Kale, Gölbaşı Polis Özel Harekat ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde uygulandığını söyledi.

15 ÜLKEYE İHRACAT

15 ülkeye ürünlerini ihraç ettiklerini belirten Bayındır, "Üretimi artık Türkiye'de yapacağız. Türkiye'de ürettiğimiz takdirde büyük istihdama yol açacak" şeklinde konuştu.

İnşaat sektöründe yerli ürün vurgusu!