29 / 05 / 2022

İsrail Batı Şeria'da 153 yeni konut inşa edilecek!

İsrail Batı Şeria'da 153 yeni konut inşa edilecek!

İsrail'deki Şimdi Barış Hareketi Genel Sekreteri Yariv Oppenheimer'in yaptığı açıklamaya göre, İsrail hükümeti Batı Şeria'da Yahudi yerleşimciler için 153 yeni konut inşasını onayladı.İsrail hükümetinin Batı Şeria'da Yahudi yerleşimciler için 153 yeni konut inşasını onayladığı bildirildi. 


İsrail'deki Şimdi Barış Hareketi Genel Sekreteri Yariv Oppenheimer, AA muhabirine yaptığı açıklamada Savunma Bakanlığı'nın Batı Şeria'da 153 yeni konut inşasını onayladığını belirtti. 


Bakanlığın söz konusu kararını kınayan Oppenheimer, "Bu, bölgede gerginliğin hakim olduğu şu dönemde hükümetin atacağı en kötü adım. Bu, aynı zamanda iki devletli çözüm fırsatlarına da zarar veren kötü bir karar" ifadelerini kullandı.


Oppenheimer, hükümetin bu kararından endişe duyduğunu ifade etti. 


İsrail makamları, Yahudi yerleşim birimleri ile ilgili kararlarında genellikle resmi açıklama yapmazken, bu kararları kamuoyuyla Şimdi Barış Hareketi paylaşıyor. Filistin yönetiminin, İsrail'in Filistin topraklarındaki konut inşaatlarıyla ilgili olarak yasa tasarısı çıkması için Birleşmiş Millletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) başvuracağı ifade ediliyor.


AA