İstanbul, dünya turizminde 6. sırada olacak!

İstanbul, dünya turizminde 6. sırada olacak! İstanbul, dünya turizminde 6. sırada olacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, İstanbul'un dünyanın en fazla turist çeken 6'ıncı, en fazla turizm geliri elde eden 4'üncü kent olacağını belirtti...Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan ile Tanıtım Genel Müdürü İrfan Önal, Rusya Federasyonu Federal Turizm Ajansı Başkanı Aleksandr Radkov ve Rus tur operatörleriyle görüşmek üzere Moskova'yı ziyaret etti. 


Türkiye'de turist güvenliği sıkıntısı yoktur


Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Gezi Parkı olaylarını yakından takip ettiğini, hükümetin gerekli tedbirleri aldığını ve olayların geçmişte Mısır ve Tunus'ta yaşananlarla karıştırılmaması gerektiği belirtti. Özaslan, İstanbul'un turizm potansiyeli ile ilgili olarak uluslar arası bazı kuruluşlarca yaptırılan "Hedef Şehirler 2013 Endeksi"nde göre İstanbul'un dünyanın en fazla turist çeken 6'ıncı, en fazla turizm geliri elde eden 4'üncü kent olacağı öngörüsünün yansıtıldığını belirtti. 


İstanbul genelinde iptal yok


Gezi Parkı olayların sadece Taksim meydanında bulunan otellerde rezervasyon düşüşüne neden olduğunu vurgulayan Özaslan, İstanbul'un diğer bölgelerinde ve özellikle deniz kıyılarındaki tatil merkezlerinde herhangi bir düşüş veya rezervasyon iptallerinin bulunmadığını söyledi. 


Rusya'da Türkiye destinasyon satışlarında artış var


Özaslan, Rusya'da turizm alanında faaliyet gösteren turizm sektörü temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirildiğini ve bunun sonucunda Türkiye destinasyonuna satışların azalmadığını hatta geçen seneye göre arttığını belirtti. 


DÜNYA