10 / 08 / 2022

İstanbul Havalimanı ile Göktürk'te ev fiyatları uçuşa geçti!

İstanbul Havalimanı ile Göktürk'te ev fiyatları uçuşa geçti!

Blueground Kurucu Ortağı Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Pilot ve kabin görevlilerin yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda görevli personel de Göktürk’teki eşyalı dairelerimize büyük ilgi gösteriyor. Biz de bu talebe yetişebilmek için 2019 yılında Göktürk’teki daire sayımızı 3 katını çıkardık'' dedi.İlk etabının geçtiğimiz yıl içinde devreye alınması ve tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Havalimanı’nın açılışı, gayrimenkul sektörüne doping etkisi yarattı. İstanbul Havalimanı’nın geçtiğimiz yılın Nisan ayında açılmasıyla beraber, projeye en yakın yerleşim bölgeleri arasında bulunan Göktürk’te özellikle kiralık konut talebinde ciddi oranda arttı. Konu hakkında değerlendirmeler yapan Blueground Kurucu Ortağı Kurtuluş Cumhur Korkmaz da bölgedeki hareketliliğe dikkat çekerken, özellikle son bir yılda kendilerine bölgeden ciddi bir talep olduğunu; bu talebe yetişmek için de bölgedeki yatırımlarını arttırdıklarını söyledi.

 İstanbul Havalimanı ile Göktürk te ev fiyatları uçuşa geçti!

PİLOTLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Blueground olarak, kurumsal şirketlere ve bireysel kiracılara minimum bir aydan başlayan sürelerle eşyalı daire kiralama hizmeti sunduklarını ifade eden Kurtuluş Cumhur Korkmaz, Göktürk’teki ilk dairelerini, 2017 yılında İstanbul Havalimanı’nın inşaatında çalışan bir şirketin yabancı personelinin konaklaması için portföylerine eklediklerini açıkladı. Korkmaz, “Havalimanının Nisan 2019’da devreye girmesinin ardından ise bölgedeki dairelerimize olan talep artış gösterdi. Pilot ve kabin görevlilerin yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda görevli personel de Göktürk’teki dairelerimize ilgi gösteriyor. Biz de bu talebe yetişebilmek için 2019 başında Göktürk’teki daire sayımızı 3 katına çıkardık.” diye konuştu. Korkmaz, bölgede genellikle küçük evlerin talep edildiğini; Göktürk’te portföylerinde bulunan evlerin yüzde 90’ının 1+1 ve 2+1’lerden meydana geldiğini açıkladı.

BÖLGEDE HAREKETLİLİK ARTACAK

İstanbul Havalimanı’nın kalan etaplarının devreye alınmasıyla bölgedeki canlılığın artmasını beklediklerini söyleyen Korkmaz, “Biz de bu kapsamda bölgedeki yatırımlarımızı arttırıyoruz. İstanbul genelinde bugün 450 dairemiz bulunuyor. Hedefimiz 2020 yılı sonunda bu rakamı 1.000’e taşımak” dedi.