İzlandalılar Çekmeköy‘e girdi! White Side Apartments‘ta 150 bin dolara

İzlandalılar Çekmeköy‘e girdi! White Side Apartments‘ta 150 bin dolara

White Side Apartments, AB Invest tarafından Kuzey Avrupa'lı bir gayrimenkul yatırım fonu olan LAREF'in ortaklığında Anadolu Yakası'nın parlayan yıldızı Çekmeköy'de inşa ediliyor. Projede fiyatlar 150 bin dolardan başlıyor!Şehir yaşamının hızlı temposunun ve değişen hayat şartlarının tüm detayları düşünülerek Tatsuya Yamamoto tarafından tasarlanan White Side Apartments, Çekmeköy'de hayata geçiyor. Projede fiyatlar 150 bin dolardan başlıyor!

Tercihleri her zaman kalite ve stil'den yana olanlar için, estetik ve fonksiyonel bütünlüğe sahip mimarisi ve sınırlı sayıda dairesiyle şık ve modern bir yaşam sunmak üzere geliştirilen White Side Apartments, AB Invest tarafından Kuzey Avrupa'lı bir gayrimenkul yatırım fonu olan LAREF'in ortaklığında Anadolu Yakası'nın parlayan yıldızı Çekmeköy'de inşa ediliyor.

Gayrimenkul alanında yatırım ve geliştirme faaliyetlerini 2005 yılından itibaren sürdürmekte olan AB Invest tarafından geliştirilen White Side Apartments, özgün ve albenisi yüksek mimarisiyle, kişiliğini yansıtmak ve yaşam kalitesini yüksek tutmak isteyenlere ideal bir seçenek olarak sunuldu.

Avrupa emlak piyasasında konut kredileriyle uzmanlaşan ana kuruluşu Millennium BCP'nin tecrübesini Türkiye'ye getiren Millenium Bank ile oluşturduğu çözüm ortaklığı sayesinde kişiye özel ödeme planları ve farklı kredilendirme seçenekleriyle alıcılara sunulacak White Side Apartments'da daireler 150 bin $'dan - 600 bin $'a değişen fiyatlarla satışa sunulacak.

Ev sahiplerine, "kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak katma değeri yüksek mekanlar yaratmak" fikrinden yola çıkarak geliştirilen White Side Apartments'da 242 daire yer alıyor. Tatsuya Yamamoto/TAGO Mimarlık ofisinin deneyimi ile Avrupa yaşam standartlarını bir araya getiren projede, daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve Loft olarak adlandırılan dubleks çatı katı şeklinde sunuluyor. Daire içinde yer alan Akıllı Ev güvenlik sensörleriyle daire sahibi yangın, gaz kaçağı, su basması ve hırsızlığa karşı güvende olacak. Ayrıca dairedeki ısı kontrolü de uzaktan kumanda ile yönetilebilecek.

Ulaşım kolaylığı kendisi kadar çekici

Düşük deprem riski nedeniyle gayrimenkul yatırımlarının gözdesi durumuna gelen Çekmeköy-Ümraniye'nin merkezi noktalarla ulaşım bağlantılarının son derece güçlü olması projeye katma değer katıyor...Çamlıca'ya 12 km, Boğaziçi Köprüsüne 15 km. uzaklıkta olan White Side Apartments, dört yıl sonra hizmete girecek metroya ise beş dakika yürüme mesafesinde inşa edildi. İnce detaylarla fark yaratması hedeflenilen projede, site güvenliği yüksek çözünürlüklü, gündüz ve gece görüşlü kameralarla sağlanacak. Otopark ve site girişi gibi önemli noktalar dijital ortamda kayıt altına alınacak.

Yüksek kalitede, modern bir yaşam sürdürmek isteyenler için "ev"den fazlasını sunan Whiteside Apartments, ortak alanlarda kablosuz internet bağlantısı, her mevsim kullanılabilen yüzme havuzu, sauna, buhar odası, tenis kortu, basketbol sahası, peyzajlandırılmış ortak alanları ve yürüyüş parkuru ile dinamik, nezih ve keyifli bir sosyal yaşam alanı öneriyor.

Yapımı Hazinedaroğlu-Özkan İnşaat tarafından üstlenilen projenin 2009 yılında tamamlanması planlanıyor.

AB Invest Hakkında : Gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında faaliyet gösteren AB Invest 2005 Yılı Mayıs ayında kurulmuştur. Türkiye'deki gayrimenkul geliştirme piyasasında kısa süre içinde kendine yer edinmiş olan AB Invest, $60.000.000 yatırım değeri olan White Side Apartments projesini Kuzey Avrupa'nın önde gelen yatırım fonlarından biri olan LAREF ile kurduğu ortak girişimle hayata geçirmiştir.

AB Invest 'in temel amacı, piyasa beklentilerini doğru analiz ederek, dünya standartlarında gayrimenkul projeleri geliştirmek; geliştirilen projelerin kullanıcıya sunduğu maksimum fayda ile kârlı bir yatırım aracı olmasını sağlamaktır. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Arslan ve Başkan Yardımcısı Melih Arslan'ın finans ve gayrimenkul sektörlerinde edindiği bilgi birikimi ve tecrübeleri ile Türkiye gayrimenkul sektöründe yeniliklere imza atacak AB Invest, uzman kadrosuyla arazi geliştirmeden anahtar teslimine kadar, satış dahil olmak üzere gayrimenkulün her aşamasında iş ortaklarıyla birlikte fark yaratacak çözümler sunmayı hedeflemektedir.

AB Invest, sektörün kurumsallaşması ve gelişmesi düzeyinde faaliyetler gösteren uluslararası platformda ULI (Urban Land Institute), GRI (Global Real Estate Institute) ve ICSC (International Council of Shopping Centers); Türkiye'de GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) ve YASED' üyesidir.

AB Invest'in 2008 yılında planlanan yatırım tutarı yaklaşık 500 milyon USD civarındadır.

LAREF Hakkında: LAREF, İzlanda'nın 2. en büyük finansal kuruluşu olan Landsbanki ile merkezi İzlanda'da bulunan ve 1,7 milyar € değerinde varlık yöneten Askar Capital' in ortaklığında kurulmuş bir gayrimenkul yatırım fonudur. Landsbanki'nin aktif toplamı, 2007 yıl sonu itibariyle 32.4 milyar € 'dır. Verdiği hizmetler arasında, global gayrimenkul yatırımları yönetimi olan Askar Capital, LAREF gayrimenkul yatırım fonu aracılığıyla farklı ülkelerde gayrimenkul projelerinin finansmanına katkı sağlamaktadır. Ortadoğu, Asya, Amerika, Avrupa ve Doğu Avrupa pazarlarında getirisi yüksek projelere odaklanan Askar Capital'in yatırım yaptığı projelerden bazıları şunlardır:

One Central, Macau, ÇİN

Proje:One Central

Yer: Macau, China

Türü: Lüks Konut - Tower 4

Proje Değeri: € 79 milyon

Office Park, Ghent, BELÇİKA

Proje: Ofis Kompleksi

Yer: Ghent, Belgium

Türü: Ofis- 70.000 m2.

Proje Değeri: € 164 Milyon

Office Park, Munich, Germany

Project: Ofis Kompleksi

Yer: Münih, Germany

Türü: Ticari Ofis -30.000 m2

Project Size: € 86 Million

Staybridge Suites, Milwaukee, USA

Proje: Staybridge Suites

Yer: Milwaukee, USA

Türü: Residanzüs & Otel

Proje Değeri: € 16 milyon

London Apartments, Londra, UK

Proje: London Apartments

Yer: London, UK

Türü: High-High End Apartments in London

Proje Değeri: € 21 million

Konut ve Ticaret Merkezi, Dubai

Proje: Residential & Commercial

Yer: Dubai

Türü: Package of Residential and Commercial buildings

Proje Değeri: € 33 milyon