15 / 08 / 2022

İzmir'de 12 milyon TL değerindeki 3 arazi satışa çıkarıldı!

İzmir'de 12 milyon TL değerindeki 3 arazi satışa çıkarıldı!

İzmir'in Bayraklı ve Seferihisar'daki 12 milyon TL değerindeki üç arazi için satış kararı alındı. İzmir'e bağlı Seferihisar ve Bayraklı'da bulunan arsalar için satış kararı alındı. Sabah'tan Ertan Gücaner'in haberine göre;  İzmir  Bayraklı Belediyesi Yamanlar'da, Seferihisar Belediyesi ise Sığacık'ta toplam 3 arsayı satıyor. 

Ocak'tan itibaren 100 gayrimenkulu satışa çıkartan Dikili Belediyesi'ne son olarak Seferihisar ve Bayraklı da eklendi. 

 İzmir de 12 milyon TL değerindeki 3 arazi satışa çıkarıldı!

10 milyon TL değerinde 

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Yamanlar'da mülkiyeti belediyeye ait 3 bin 379 metrekare arsayı satıyor. Muhammen bedeli 10 milyon 474 bin lira olan arsanın satışı için ihale 8 Haziran'da saat 10.15'te yapılacak. İhale kapalı teklif usulüyle yapılacak. Mali Krizin aşılması için yapılan satışlar tepkilere neden oldu. 

Bir başka satış haberi de Seferihisar Belediyesi'nden geldi. İlçede bulunan iki arsa Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin tarafından satışa çıkarıldı. Belediyenin resmi internet sitesinde Sığacık mahallesinde biri 340, diğeri de 472 metrekare büyüklüğündeki iki arsanın 27 Mayıs Perşembe günü belediye encümeni aracılığı ile satılacağı belirtildi. Bu arsaların değeri 1.5 milyon TL.

Kaş'taki 10 arsa 56.3 milyon TL'ye satıldı!