04 / 02 / 2023

İzmir'in en lüksü Folkart Narlıdere kapışılıyor!

İzmir'in en lüksü Folkart Narlıdere kapışılıyor!

Sancak ailesine ait Saya Grup bünyesinde kurulan Folkart Yapı'nın, İzmir'deki ilk projesi olan, Narlıdere'de yapacağı 900 bin-2.5 milyon YTL'lik 168 dairesinin 50'si 10 gün içinde satıldı.Folkart, İzmir'deki ilk projesinde peşin parayla 10 günde 50 daire sattı.

Bu ilgi karşısında şaşırdıklarını belirten Folkart Yapı Genel Müdürü Mesut Sancak, bu hızla 3 ay içinde tüm dairelerini satacaklarına inandığını belirtti.

Hedeflerinin İzmir'de 5 yılda 500 milyon dolarlık yatırım yapmak olduğunu anlatan Mesut Sancak, 50 milyon dolarlık ilk projelerinde, fiyatları 900 bin YTL ile 2.5 milyon YTL arasında değişen dairelerden 50'sini 10 gün içinde peşin parayla sattıklarını açıkladı. İlk projelerine gösterilen ilgi nedeniyle Karşıyaka'daki projeye de önümüzdeki ay başlayacaklarını kaydeden Mesut Sancak şunları söyledi:

''Biz bu rakama üç ay içinde ulaşacağımızı tahmin ediyorduk. Yılbaşına kalmadan tüm dairelerin satılacağına inanıyorum. Her gün en az 200 ziyaretçi geliyor ve ancak 50'sine sunum yapabiliyoruz. Yoğunluk nedeniyle randevu sistemine geçtik. Altı satış sorumlumuzla bilgilendiriyoruz. İzmir'in yanı sıra  Ankara  ve İstanbul, İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa ve İtalya'dan dahi evlerle ilgilenip, bize ulaşanlar oldu. Müşterilerimizin yaptıkları iş bizim çok önemli. Bu anlamda her cebinde parası olana da satmayı düşünmüyoruz. Önümüzdeki yıl yapmayı düşündüğümüz projeye de gördüğümüz ilgi nedeniyle bu yıl başlama kararı aldık. 35 katlı iki kuleden oluşan, alışveriş merkezleri, rezidans tarzında bir projeye imza atacağız. Önümüzdeki ay bununla ilgili yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz.''

BÖLGEDE FİYATLAR ARTTI

Tüm Türkiye'de Narlıdere'nin reklamının yapıldığını belirten Sancak, ''Bölgede bir anda konut ve arsa fiyatları yukarı doğru ivme kazandı. İstanbul'da Narlıdere neresi diye soranlar bile olmuş. Bunun için reklamlarımızda,  İzmir  ibaresini de ekledik. Bizim hedefimiz üç ayda 50 daire satmaktı. 10 gün içinde bunu gerçekleştirdik. İstanbul'a gitmeyi düşünmüyoruz. İzmir'de kazandığımız parayı İzmir'de harcama, yatırım yapma sözünü gönül rahatlığıyla verebilirim. İzmir ve çevresine ağırlık vereceğiz. Önümüzdeki yıllarda Ege Bölgesi'nde başlattığımız kalite öncülüğünü diğer bölgelere de taşıyacağız'' dedi.

'İZMİR'DE LÜKS KONUT AÇIĞI VAR'

İzmir'de lüks konut sektöründe ciddi bir açık olduğuna dikkat çeken Mesut Sancak şöyle devam etti: ''Bu boşluğu fark ederek İzmirlilere, İzmir'e yakışır projeler sunmak amacıyla yola çıktık. Hedefimiz İzmir'e gurur duyacağı projeler sunmak. Projelerimiz metrekare maliyetleri açısından sadece İzmir'in değil, Türkiye'nin en çok para harcanan projeleri arasında. Her detayını özenle tasarladık. Narlıdere'de doğayla iç içe yaşamak isteyenler için bir dünya yaratıyoruz. Şehrin içinde ama doğayla iç içe bir yaşam alanı sunuyoruz. Bu arada teknolojiyi de unutmadık, son teknolojiyi ve akıllı ev sistemlerini projemize taşıdık. Diğer detayları Ağustos başında açıklayacağız. Son yıllarda konut sektörü oldukça hızlı büyüdü MD+BO MD-BO ve halen de büyümeye devam ediyor. Örneğin bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 6'lık bir büyüme kaydederken, konut sektörü yüzde 16 büyüdü. Elbette her sektörün bir doyum noktası var. Sektör o noktaya geldiğinde kurumsallaşan ve projeleriyle farklılaşan firmalar ayakta kalacak. Bizde Folkart olarak önümüzdeki 10 yıllık dönemde Türkiye'nin en büyük üç konut şirketi arasında yer almayı hedefliyoruz.''
Geri Dön