İzmirliler kentsel dönüşüm çalışmalarından memnun mu?

İzmirliler kentsel dönüşüm çalışmalarından memnun mu?Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Mevlüt Tezel, bugünkü yazısında kentte devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını kaleme aldı. İşte o yazı...


Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Mevlüt Tezel, bugünkü yazısında kentte devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını kaleme aldı. İşte o yazı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hafta sonu devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını incelemek için kente bir dizi ziyaretlede bulundu. Kurum burada vatandaşlarla sohbet etti.

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren bir vatandaş, "Ben AK Partili değilim, CHP'liyim ama gördüğümü söylerim. Evler çok hızlı yapılıyor, çok kaliteli malzeme kullanılıyor. Yıkılan binalar gayet güzel yapılıyor. Ben gördüğümü söylerim, Allah var" dedi.

İzmirliler kentsel dönüşüm çalışmalarından memnun mu?

Geçtiğimiz yıl yaşanan deprem nedeniyle evini kaybeden Gülnaz Gönülçalan adlı vatandaş ise "Evim yeniden yapılıyor. O kadar memnunum ki. Size çok teşekkür ederim. Politika yapmıyorum, beni yanlış anlamayın. Önceden CHP'liydim. Sözünüzün arkasında durdunuz, eşyalarımızı verdiniz. Ufak tefek şeylerimiz kaldı ama o sorun değil. Sözünüzün arkasında duruyorsunuz. Yaptığınız işi bitiyorsunuz"

Çalışmalara hızla devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Şırnak'ta teröristlerin yıktığı evleri yeniden inşa etti. Rize ve İzmir'de de evlerini kaybeden vatandaşlar evlerine kısa sürede kavuştu. 

Projelerden övgüyle bahseden vatandaşlar Sözünüzü tutuyorsunuz, yaptığınız işi bitiriyorsunuz" yorumunu yaptı. 

İzmir deprem konutlarında son durum ne?