Kastamonu Taşköprü Kent Tarihi Müzesi’nde sona gelindi!

Kastamonu Taşköprü Kent Tarihi Müzesi’nde sona gelindi!

Taşköprü Belediyesi tarafından ilçeye yapılacak olan Kent Tarihi Müzesi’nin çevre düzenlemesi ve iç tefriş çalışmasında sona gelindi.Taşköprü Belediyesi tarafından ilçeye yapılacak olan Kent Tarihi Müzesi’nin çevre düzenlemesi ve iç tefriş çalışmasında sona gelindi.


1896 yılında kurulmuş olan Redif Taburu binasında açılacak olan Kent Tarihi Müzesi müze tefriş ve eser toplama işlemlerinden sonra faaliyete geçecek.


Çalışmaları yerinde inceleyen Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı.


Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Arslan, “Köklü bir geçmişe sahip olan Taşköprü ilçemizde Kent Tarihi Müzesi’ni hayata geçirme noktasında çalışmalarımız da sona gelmekten ve ilçemiz kültürünü ön plana çıkaran zenginliklerimizin sergilenmesi için büyük bir ihtiyaç olan müzeyi Taşköprü’ye kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.


Arslan ayrıca geçmişimizi gelecek nesillere aktarma noktasında büyük önem arz eden Kent Müzesi’nin amacına ulaşması için vatandaşlarımızın da evlerinde bulunan eserleri isimleri de yaşamak kaydıyla Belediyemize ulaştırmalarını talep etti.Taşköprü Belediyesi