Kayseri Melikgazi dönüşüm projesinin temeli atılıyor!

Kayseri Melikgazi dönüşüm projesinin temeli atılıyor! Kayseri Melikgazi dönüşüm projesinin temeli atılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesi’nde 2 blok halinde inşa edilecek konutların temelinin bugün atılacağını söyledi.


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesi’nde 2 blok halinde 9 dükkân ve 99 dairelik konutların; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile bugün saat 17.00’de gerçekleştirilecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

Melikgazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, Melikgazi Belediyesinin kentsel dönüşüm projesini gerçekleştirmede sosyal konutların büyük payı ve önemi olduğunu dile getiren Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kentsel dönüşüm konutları Melikgazi Belediyesinin en önemli yatırımıdır. 1994 yılında başlatılan ve bugün bütün hızıyla devam eden modern yapılaşma Melikgazi ilçesinin referans belediye olarak anılmasına ve bilinmesine olanak sağlamış. Sonuçta Kayserimiz kazanmıştır. Bu amaçla kentsel dönüşüm projesi kapsamında 39 blokta 1988 daire inşa edildi. Karabekir Mahallesinde temeli atılacak kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki dönüşüm konutlar 2 bloktan oluşacak olup 99 daire inşa edilecektir.” şeklinde konuştu.

Karabekir Mahallesi Eskibağ Sokak’ta inşa edilecek olan daireler ile kentsel dönüşüm için bir çalışmanın daha yerine getirilmiş olacağını belirten Başkan Dr. Palancıoğlu,  temel atma törenine herkesin davetli olduğunu sözlerine ekledi.