Çukurova Balkon

Kentsel Dönüşüm Eylem Planı neler getiriyor?

Kentsel Dönüşüm Eylem Planı neler getiriyor?  Kentsel Dönüşüm Eylem Planı neler getiriyor?

Kentsel dönüşüme yeni düzenlemeler getiriliyor. Hükümetin hazırlıklarını devam ettirdiği Kentsel Dönüşüm Eylem Planı'nı Eylül'de açıklanacak. Peki yeni sistem, neler getiriyor?


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Hazırlıkları devam eden Kentsel Dönüşüm Eylem Planı ile Türkiye'de ilan edilen 250 riskli bölgede kentsel dönüşüme öncelik verilecek. Bu alanlardan biri de İstanbul'da kentsel dönüşümün sürdüğü Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi. 

NTV'de yer alan habere göre; yeni sistemde şehir bazlı kentsel dönüşüm ön plana çıkıyor. 2012 yılında başlayan kentsel dönüşüm çalışmalarının bireysel olarak yapıldığını söyleyen uzmanlar, Eylül ayında çıkacak yeni düzenlemelerle birlikte toplu kentsel dönüşüm projeleriyle yeni bir aşamaya geçileceğini kaydediyor.

Düzenleme kapsamında her şehrin kentsel dönüşüm master planı olacak ve çarpık kentsel dönüşümün önüne geçilecek. Kat sınırı getirilen düzenleme göre binalar 8 katı geçemeyecek. 

Daha önce kentsel dönüşümün vatandaşların başvuru üzerine yapıldığını söyleyen uzmanlar, artık vatandaşın başvurusunun beklenmeyeceğini, çalışmaların hızlanacağını açıkladı. 

Kentsel dönüşümde yeni sistem!