KEY‘de KEYfi skandal

KEY‘de KEYfi skandal

4 milyon kişinin Konut Edindirme Yardımı (KEY) parası, bürokratik gaflete kurban gidecek. Sağlıklı tutulmayan listelerde ismi olmayanlara ödeme yapılmayacak.Mayıs ayına kadar çalışanlara ödeneceği açıklanan Konut Edindirme Yardımı (KEY) paralarında inanılmaz bir skandal ortaya çıktı. 1987-95 yılları arasında kesinti yapılan çalışanların listeleri sağlıklı tutulmadığı için 4 milyon kişi ödemelerden faydalanamama riskiyle karşı karşıya kaldı.

Yılmaz: Kim vurduya gidecek

Yazarımız Kazım Yılmaz, şu anki rakamlara göre SSK listelerinde ismi olmayan yaklaşık 4 milyon kişinin parasının kim vurduya gideceğini söyledi. Yılmaz, milyonlarca mağdurun parasının Emlak Bankası'nın tasfiyesinden sonra KEY paralarını devralan TOKİ'ye kalacağını da açıkladı.

4 milyon kişinin parası kim vurduya gidecek

KEY parası bekleyen çok sayıda kişi hayal kırıklığı yaşayacak. Yazarımız Kazım Yılmaz, 'Yaklaşık 4 milyon kişi, KEY kesintisi yapıldığı halde listelerde isimleri olmadığı için para alamayacak' dedi.

Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri için geri sayım başlarken; KEY kesintisi yapılan çok sayıda kişi, isimleri listelerde yer almadığı için para alamayacak. Mağdur sayısının yaklaşık 4 milyon kişi olacağı tahmin ediliyor. 1987-1995 yılları arasında KEY kesintisi yapılan çalışanların listesini oluşturmaya çalışan SSK, şimdiye kadar 5 milyon civarında hak sahibi tespit etti. Ancak KEY hesaplarına yatırılan ana paraya bakıldığında, hak sahibi sayısının çok daha fazla olması gerektiği ifade ediliyor.

KEY paraları TOKİ'de

Gazetemizin yazarı Kazım Yılmaz, yaklaşık 4 milyon kişinin KEY kesintisi yapıldığı halde SSK listelerinde isimlerinin olmadığını belirterek, "KEY parası alacağını hesaplayan pek çok kişi büyük hayal kırıklığı yaşayacak. Bu kişilerin parası kim vurduya gidecek" dedi. Emlak Bankası'nın tasfiyesiyle KEY paralarını TOKİ'nin devraldığını kaydeden Yılmaz, "4 milyon civarındaki mağdurun parası TOKİ'ye kalacak" diye konuştu.

ÖZLEM KAMER