ÖTV geliri

ÖTV geliri

Devlet, 2011’de 64,2 milyar lira Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) geliri elde etti. Bu dönemde devletin elde ettiği kira geliri de 1,1 milyar lira oldu

Turizm geliri 7 milyar 667 milyon dolara yükseldi!

Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3, turizm gideri ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,9 azaldı...

Kira geliri nasıl tespit edilir?

Kira gelirinde gelirin elde edilmesi, tahsil esasına bağlanmış olup; Tahsil esasına göre kira gelirinin vergilendirilmesi için nakden veya ayni olarak tahsil edilmiş olması gerekiyor. Peki, kira geliri nasıl tespit edilir?

Kira geliri olup kirada oturanlar vergi öder mi?

Gayrimenkul sermaye iradı olan kira gelir vergisinde hem evi olup hem kendisi kirada oturanların vergi mükellefi olup olmadıkları merak konusu oluyor. Peki, kira geliri olup kirada oturanlar vergi öder mi?

Tapu'dan Hazine'ye 8 milyar lira harç geliri!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün geçen yıl Hazine'ye 7 milyar 945 milyon 311 bin 165 lira harç geliri aktardığını bildirdi.

Çin'in Macau adasının geliri yüzde 2.6 düştü!

Las Vegas'tan bile büyük bir kumarhane cenneti haline gelen Çin'in Macau adası ilk zararını yazdı. 2001'den bu yana 100 milyarlarca dolarlık yatırım yapılan adanın geliri yüzde 2.6 düştü.

Sarphan Finanspark'ta satış toplam geliri 220.6 milyon TL'ye çıktı!

Emlak Konut GYO'nun İstanbul Ümraniye 1.Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi Sarphan Finanspark projesinde satış toplam geliri 220 milyon 608 bin 417 TL'ye çıktı.

Kapıcı dairesi kira geliri vergisi ödenir mi?

Taşınmaz mal kiralamalarından elde edilen gelirler, Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergiye tabi tutuluyor. Peki, kapıcı dairesinin kiraya verilmesi durumunda elde edilen gelir vergisel sorumluluğu doğurur mu? Kapıcı dairesi kira geliri vergisi ödenir mi?

Kira geliri için beyanname örneği!

Kira gelir vergisi mükellefi olan kimselerin vergi ödemelerinden önce beyanname vermeleri gerekiyor. Kira gelir vergisi için beyannamenin en geç Mart ayının 25'ine kadar yapılması gerekiyor. İşte kira geliri için beyanname örneği..

1963 yılında İstanbul Belediyesi, en fazla ikinci geliri sinemalardan elde etmiş!

1963 yılında yılda 900 milyon lira geliri olan İstanbul Belediyesi, en fazla ikinci gelirini sinemalardan elde etmiş. 188 adet sinemadan Belediye'nin aldığı vergi, 17 milyon 986 bin liraymış.

Sarphan Finanspark'ta şirket toplam geliri artırıldı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre İstanbul Finans Merkezi'nde inşa edilen Sarphan Finanspark'ta şirket toplam geliri artırıldı.

Koç Holding'in 9 aylık toplam geliri 61.3 milyar TL!

Koç Holding, yılın 9 ayında konsolide bazda toplam 51,3 milyar lira satış geliri elde etti, şirketin aynı dönemde gerçekleştirdiği kombine yatırım miktarı da 5 milyar liraya ulaştı

Emlak Konut GYO'nun satış geliri 3 milyar 761 milyon TL'yi aştı!

Emlak Konut GYO, gayrimenkul projelerinde yılın 10 ayında toplam 7 bin 533 adet bağımsız bölümün satışını yaptı, toplam satış geliri de (KDV hariç) 3 milyar 761 milyon 14 bin lirayı aştı.

Hedef: 40 milyon turist, 36.5 milyar dolar turizm geliri!

TÜRKİYE turizmde basamak atlamaya devam ediyor. Türkiye'ye turist sayısının, gelecek yıl yüzde 5,3 artışla 39.2 milyon olacağı tahmin ediliyor.Hedef: 40 milyon turist, 36.5 milyar dolar turizm geliri.

ÖTV geliri Haberi

ÖTV geliri

Devlet, 2011’de 64,2 milyar lira Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) geliri elde etti. Geçen yıl sadece ÖTV yoluyla tiryakilerden 15,9 milyar lira, alkollü içki tüketenlerden de 3,9 milyar lira vergi alındı. Devlet, geçen yıl vatandaşa 40,1 milyar lira ceza kesti.

Maliye Bakanlığı verilerinden yapılan hesaplamalara göre, geçen yıl petrol ve doğalgaz ürünlerinden alınan ÖTV ise 33,6 milyar lirayı buldu. 2011 yılında devletin kasasına motorlu taşıtlardan alınan ÖTV ile 8,6 milyar lira girdi. Böylece, 2011 bütçesinde motorlu taşıtlardan öngörülen 6 milyar 29 milyon 159 bin liralık ÖTV geliri aşıldı. Geçen yıl Motorlu Taşıtlar Vergisi Geliri de 6 milyar lira olarak gerçekleşti.

Tiryakilerin ve akşamcıların Hazineye katkısı 19,7 milyar lira

2011’de, tiryakiler, sadece ÖTV olarak Hazineye 15,9 milyar lira lira, alkollü içki tüketenler de 3,9 milyar...