KİPTAŞ'tan 57 bin YTL'ye işyeri

KİPTAŞ'tan 57 bin YTL'ye işyeri KİPTAŞ'tan 57 bin YTL'ye işyeri

KİPTAŞ'tan farklı konut bölgelerinde yer alan alışveriş merkezlerindeki toplam 60 mağaza ve işyeri satışa sunuluyor. İşyerlerinin fiyatı 57 bin YTL'den başlıyor, 1 milyon 500 bin dolara kadar yükseliyor.

KİPTAŞ tarafından Topkapı Merkez Evleri'nde 17, Sefaköy Ticaret Merkezi'nde 7, Hadımköy Konutları birinci etap işyerlerinde 12, Mimar Sinan Konutları'nda 5, Tuzla Konutları 1'nci etapta 10, Yeşil Vadi Konakları'nda 9 işyeri satılacak. Satışı yapılacak olan dükkan, sosyal tesis, mağaza, ofis gibi işyerlerinin büyüklükleri 37 metrekare ile 1.857 metrekare arasında değişiyor. İşyerlerinin fiyatı 57 bin YTL'den başlıyor, 1 milyon 500 bin dolara kadar yükseliyor.

İşyerlerini yatırımcılar banka kredisiyle ya da KİPTAŞ'tan taksitli olarak satın alabilecek. Banka kredisi kullananlar yüzde 25'ini peşin ödemek kaydıyla kalanı taksitle ödeyecek. KİPTAŞ'tan taksitli olarak satın almak isteyenler ise yüzde 40'ını peşin kalanını eşit 6 taksitle ödeyecek. Yüzde 18 KDV ve binde 7,5 damga vergisi dükkan teslimlerinde ödenebiliyor.

Teklif alma usulü ile satışı gerçekleştirilecek işyerleri için yatırımcılar, KİPTAŞ Tanıtım ve Pazarlama Müdürlüğü'nden bilgi alabilecek. Hak sahibi olmak isteyenler KİPTAŞ'a başvurarak tekliflerini sunabilecek. Aynı işyeri için birden fazla teklif geldiğinde yatırımcılar çağrılarak yüzyüze görüşme yapılacak ve yeni teklif istenecek.

Tuzla ve Mimarsinan'da bulunan işyerlerinin teslimatı önümüzdeki ay gerçekleşecek. Diğer işyerlerinin teslimi ise bölgelere göre değişiyor.

Satışı yapılacak olan işyerleri şu şekilde;
Topkapı Merkez Evleri: 17
Sefaköy Evleri Ticaret Merkezi: 7
Hadımköy Konutları 1. Etap İşyerleri: 12
Mimar Sinan Konutları İşyerleri: 5
Tuzla Konutları 1. Etap İşyerleri: 10
Yeşil Vadi Konakları Ticaret Merkezi: 9

Bilgi İçin: 0 212 477 03 00 (dahili 110)

www.kiptas.com.tr

Fatma KÖKCÜ