Klasik raflardan sıkılanlar için ilginç kitaplıklar!

Klasik raflardan sıkılanlar için ilginç kitaplıklar!

Tasarımcılar yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Gerek evde gerekse ofislerinde klasik kitap raflarından sıkılan kitap tutkunları için birbirinden ilginç kitaplık tasarımlarını derledikÖrümcek Ağından Kitaplık

Örümcek ağından esinlenmiş bu kitaplık evinize hem çarpıcı hem de ilginç bir hava katacak. Düz kitap raflarından sıkılanlar için bu tasarım, kitaplarını ve diğer eşyalarınızı rahatlıkla sığdırabileceğiniz ilginç bir tasarım.

Kesintisiz okuma keyfi

Kitap tutkunları için kesintisiz okuma keyfi yaşatan Nobody & Co tasarımı 'La Bibliochaise' meşe ağacından ve minderi özel bir deriden. Üstelik bu deri minder diğer deri koltuklar gibi rahatsızlık vermiyor. Koltuk ve ayaklığın çevresi 5 metrelik kitap rafı sağlıyor. Hem kitaplık hem koltuk işlevi gören bu mobilya kitap tutkunları için konfor ve yer tasarrufunu aynı anda sağlayabiliyor.

Gezgin kitaplık

David Garcia tarafından tasarlanan bu kitaplık evinde değişik tasarımları kullanmaktan çekinmeyen ev sahipleri için biçilmiş kaftan. Kitap okurken kitaplığın içine uzanabilirsiniz ya da yürüyebilirsiniz. Uzak Doğu'nun antik gezgin kütüphanelerinden esinlenmiş bu kitaplık evin her köşesine taşınabilir.

Görünmez kitaplık

Metal rafları duvara istediğiniz şekilde monte edebildiğiniz bu kitaplıkta kitapları yerleştirdiğiniz an raflar görünmez oluyor. Böylece kitapları duvarda kendiliğinde duruyormuş gibi gösteren bu kitaplık misafirlerinizi şaşırtacak.

Kitap kurdu

Ron Arad tarafından dizayn edilen 'Kitap Kurdu' evinizi tasarlarken aynı zamanda istediğiniz şekle girerek yaratıcılığınızı da kullanmanıza olanak sağlıyor. Tercihe göre eğilip bükülebilen ve boyutu değiştirilebilen bu kitaplık küçük büyük demeden her odaya uyum sağlayabiliyor.

Sakil raflar

Kitaplıkların tahta ve metal gibi sert maddelerden yapılması artık bir zorunluluk değil. Hamak örgüsünden esinlenerek yapılmış ve perde gibi tavana monte edilen bu kitaplık hem kitaplarınızı hem de dergi ve gazetelerinizi yerleştirmeniz için ideal. Perdenizi açın ve kitap okumanın keyfine bakın.
Sabah