17 / 08 / 2022

Koçtaş Cevahir mağazası yenilendi!

Koçtaş Cevahir mağazası yenilendi!

Koçtaş, 2005 yılında açılışını yaptığı Cevahir Alışveriş Merkezi’nde bulunan Şişli mağazasını yeniledi 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Koçtaş, 2005 tarihinde açılışını gerçekleştirdiği Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki mağazasını yeniledi.

Koçtaş tarafından yapılan açıklamaya göre, Koçtaş, bir yandan açtığı yeni mağazalarla tüketicilerle buluşurken bir yandan da mevcut mağazalarını yenileyerek müşteri deneyimini en üst noktaya çıkardı. İlk açılışı 2005'te gerçekleştirilen Koçtaş Cevahir mağazası, yenilenerek ilham veren ve son derece kolay alışveriş imkanı sunan yeni tasarımıyla tüketicilerle buluşuyor.

Bugün yeniden açılan mağazanın açılışına Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Koç Holding Gıda, Turizm, Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu da katıldı. 

Açıklamada görüşleri yer alan Koç Holding CEO’su Çakıroğlu, Cevahir'deki mağazanın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu, 13 yıl önce Koçtaş Genel Müdürü olarak açılışını gerçekleştirdiği mağazanın yenilenmesi vesilesiyle düzenlenen törende bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Koçtaş’ın, 20 yılı aşkın uzmanlığıyla organize perakende sektöründe, ev geliştirme pazarının lideri olmayı sürdürdüğünü aktaran Çakıroğlu, şöyle konuştu: 

“Koçtaş, lider olmanın sorumluluğuyla dünya çapındaki trendler, çağın gerekleri ve sürekli değişen, dönüşen müşteri beklentileri doğrultusunda kendisini geliştiriyor, yeniliyor. Koçtaş Cevahir mağazası da bu yenilenme sürecinin başarılı bir örneği. Koçtaş, bundan 3 yıl önce büyük bir dönüşüm sürecine girdi. Son 3 yılda yapılan 80 milyon liralık yatırım ile de Koçtaş mağazalarının yüzde 70’inde dönüşüm tamamlanmış oldu. Yenilenen mağazaların finansal performansındaki artış, bu dönüşümün tüketiciler nezdinde de olumlu karşılandığını gösteriyor.”

Çakıroğlu, Koçtaş’ın uzun yıllardır insan kaynağına, müşteri memnuniyetine, hizmet kalitesine ve iş modeline yatırım yaparak liderliğini pekiştirmeye devam ettiğini dile getirerek, “Koçtaş, hem büyük hem de küçük formattaki mağazaları ve dijital satış kanalları ile müşterilerine çoklu kanaldan en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına hız verdi. Müşteri odaklı iş modeliyle Koçtaş, Koç Topluluğu’nda yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm programının perakende sektöründeki başarı örneği.” dedi.


- "Koçtaş, müşterilerinin daha iyi bir hizmet deneyimi yaşaması için yenileniyor”

Koç Holding Gıda, Turizm, Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu da Koçtaş’ın 19 ilde 250 bin metrekare satış alanı ve 3 bini aşkın çalışanıyla, tüm yaşam alanlarını güzelleştirecek ürün ve hizmetleri uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşturduğunu söyledi.

Dünya genelinde iş yapma biçimlerinin önemli bir değişim geçirdiğini aktaran Haşimoğlu, bu değişim rüzgarını arkasına alan Koçtaş’ın, müşterilerine daha iyi bir hizmet deneyimi yaşatmak amacıyla mağazalarını yenileyerek dönüştürdüğünü belirtti.

Haşimoğlu, Koçtaş’ın topluluk içindeki önemini de belirterek, "Koç Topluluğu’nun en köklü markalarından biri olan Koçtaş, holding nezdinde Koç360 olarak adlandırdığımız müşteri stratejisine direkt katkı yapabilen çok önemli bir konumda.” değerlendirmesini yaptı.

- "Yenilenen Cevahir mağazamızı ziyaret etmeye davet ediyorum"

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ise Müşteri Odaklı Kültür Dönüşümü programı ile alacakları her aksiyonu önce müşterilerini düşünerek planladıklarını dile getirerek, şu şekilde konuştu:

"Müşterilerimizde uzun vadeli bir memnuniyet sağlamak için onların davranışlarının nelerden etkilendiğini bilmek, onları iyi anlamak gerekiyor. Koçtaş olarak biz de tüm iş yapış biçimlerimizi müşterimizi merkeze alarak kurguluyoruz. Buradan hareketle 2015 yılında mağazalarımızda önemli bir dönüşüm başlattık. Yeni mağazalarımızı belirlediğimiz formata uygun açarken, mevcut mağazalarımızı da sırayla müşterilerimizin beklentilerini dikkate alarak yeniliyoruz. 2017 yılında 3 önemli mağazamız olan Kartal, Ankamall ve Vialand’in dönüşümlerini tamamlarken, yeni mağazamız Emaar’ın da açılışını gerçekleştirdik.”

Yenilenmiş mağaza formatında, müşterilerin mağaza içi yolculuğunun kategoriler arasından geçerek sağlandığını belirten Özpamukçu, “Belirginleştirdiğimiz ana koridor ile birlikte, tüm kategorileri kendi içinde birer dükkan haline getirerek, tüm alanları müşterimize dokunacak ve ilham verecek şekilde tasarladık. Mağaza girişinde dekoratif kategorileri konumlarken, ana koridor üzerinde showroom alanları oluşturduk. Farkı kendi gözleriyle görmeleri için müşterilerimizi yenilenen Cevahir mağazamızı ziyaret etmeye davet ediyorum.” dedi.

- Koçtaş Cevahir Mağaza açılışına özel kampanya

Koçtaş, yenilenen Cevahir mağazasının açılışına özel bir kampanyayı da müşterileriyle buluşturuyor.

30 Mart-30 Nisan döneminde Koçtaş Kart ile Cevahir mağazadan farklı günlerde yapılacak 75 TL ve üzeri ikinci alışverişte ilgili Koçtaş Kart’a 20 lira puan yüklenecek. Kazanılan 20 lira puan, 31 Mayıs 2018 tarihine kadar Cevahir mağazada yapılacak alışverişlerde kullanılabilecek.