Koçtaş mağazalarında atık toplama noktaları oluşturuldu!

Koçtaş mağazalarında atık toplama noktaları oluşturuldu! Koçtaş mağazalarında atık toplama noktaları oluşturuldu!

Kullanım ömrünü tamamlamış elektronik ürünler, geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılıyor. 43 Koçtaş mağazasında elektronik atık toplama noktaları oluşturuldu. Ürünler ücretsiz olarak alınıp geri dönüşüme kazandırılacak.Kullanım ömrünü tamamlamış elektronik ürünler, geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılıyor.


Koçtaş açıklamasına göre, Koçtaş ve Anel Doğa işbirliğiyle başlatılan geri dönüşüm projesi kapsamında, Türkiye genelinde 20 ilde bulunan 43 Koçtaş mağazasında oluşturulan atık toplama noktaları ile geri dönüşüme katkı sağlanması hedefleniyor.


Koçtaş mağazalarında oluşturulan elektronik atık toplama noktalarında, kullanım süreleri dolmuş klimadan buzdolabına, elektrikli süpürgeden pilli hesap makinesine kadar tüm elektronik ürünler herhangi bir ücret talep edilmeden alınarak geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılıyor.


İlk etapta iki yıl sürmesi planlanan iş birliğiyle, Türkiye genelindeki 43 Koçtaş mağazasından toplanan elektronik atıklar, Anel Doğa'nın Kocaeli Kartepe'de yer alan entegre tesisinde geri dönüşüme kazandırılıyor. Atık malzemelerin sökülüp ayrıştırılarak, hammadde şeklinde imalat sürecine yeniden kazandırılmasının sağlandığı bu proje ile, hem atık malzemelerin çevreye saçılmasının engellenmesi, hem de elektronik malzemelerin içindeki sağlık açısından tehdit oluşturan atıkların yok edilmesi hedefleniyor.