10 / 08 / 2022

Konteyner veteriner fakültesi hastanesinin açılışı ertelendi!

Konteyner veteriner fakültesi hastanesinin açılışı ertelendi!

İstanbul'da yaşanan 5.8’lik depremde hasar alması nedeni ile hizmete kapatılan İstanbul Üniversitesi (İÜC) Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nin 16 konteynerde hizmet vermesi için yürütülen çalışmalarda sona gelinemedi. Bu nedenle hastanenin açılışı 30 Ekim tarihine ertelendi…İÜC Rektörlüğü, 26 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşen deprem sonrası aldığı karar ile üniversitenin Avcılar Kampusü'nde bulunan Veteriner Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulu'nun yanı sıra yılda yaklaşık 60 bin hayvana klinik hizmeti veren Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi de 2 Ekim'de kapatıldı. 

Cumhuriyet’in haberine göre,Veteriner Fakültesi'nin Büyükçekmece'deki İÜC Kampusü'nde eğitime devam edeceği, hayvan hastanesinin ise konteynerlerde çalışmalarına devam etmesi kararı verildi. Kızılay ile gerçekleştirilen görüşmelerde, 2011 Van Depremi'nde kullanılmış olan 6 konteyner geçen hafta Avcılar'a getirilerek İÜC Kampusü'ndeki tenis kortuna yerleştirildi. Yeni sipariş edilen 10 konteyner de pazartesi sabahı getirilerek aynı alana yerleştirildi. 

Konteyner veteriner fakültesi hastanesinin açılışı ertelendi!

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Kaşıkçı, Büyükçekmece'deki İÜC Kampusü ve Avcılar'daki Kampüste'ki diğer ünitelerde eğitime bugün başladıklarını iletirken, hayvan hastanesinin faaliyetlerine başlayamadığı bilgisini verdi.  

Konteyner veteriner fakültesi hastanesinin açılışı ertelendi!

Kızılay'ın Van depreminde kullandığı 6 konteynerin tamir edilmesi gerektiğini ifade eden Kaşıkçı ek olarak, yeni 10 konteyner için elektrik, su, kanalizasyon, internet bağlantılarının bitirilemediğini söyledi. Kaşıkçı, konu ile ilgili "Bugün sınırlı sayıda hasta hayvan kabul ettik. Ancak, 2 ameliyathane ile birlikte 30 Ekim'den itibaren hizmet vermeye başlayacağız. Bu süre içerisinde konteynerlerin ayrıca çatı ve klima sistemi de tamamlanacak. Hayvanseverleri önümüzdeki çarşamba gününden itibaren bekliyoruz" diye açıklama yaptı.

İÜ Veteriner ve Sağlık Bilimler Fakültesi'nin taşınması başladı!