Konut hesabı uygulaması 'öğrenci evi' satışlarını artıracak!

Konut hesabı uygulaması 'öğrenci evi' satışlarını artıracak! Konut hesabı uygulaması 'öğrenci evi' satışlarını artıracak!

Devletin ilk kez ev sahibi olmak isteyenlere verdiği desteklerin artması konut sektörünü canlandırıyor. Erkanlı Holding’in Genel Müdürü Evrim Karayel, “Konut Hesabı” aracılığıyla birikim yapanlara devletin bu yıl sunduğu 30 bin TL’lik desteğin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.Devletin ilk kez ev sahibi olmak isteyenlere verdiği desteklerin artması, alternatif gayrimenkul sektörünü canlandıracak. Ev sahibi olmak için “Konut Hesabı” aracılığıyla birikim yapanlara devletin bu yıl sunduğu 30 bin TL’lik desteğin yatırımcılar tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Erkanlı Holding’in Genel Müdürü Evrim Karayel, “Türkiye’de bir gayrimenkul yatırımının ortalama geri dönüş süresi 25 yıllara kadar çıkıyor. Univa projelerinde ise bu süre 8 yıldan başlıyor. Devletimizin sunduğu bu desteği; projelerdeki avantajlarımız, alım noktasında getirdiğimiz kolaylıklar, geri dönüş süresindeki ayrıcalıklar ve işletme esnasında tanıdığımız kolaylıklar ile daha da artırıyoruz. Ev sahibi olmak isteyenlere sunulan bu desteğin, alternatif gayrimenkul sektörünü hareketlendirerek, öğrenci evleri satışlarını tetikleyeceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Devletin ilk kez ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu destekleri artırması, gözleri gayrimenkul sektörüne döndürdü. İlk kez ev sahibi olmak isteyen ve “Konut Hesabı” aracılığıyla yatırımda bulunan yurttaşlara, devletin bu yıl için 30 bin TL’lik hibe desteği vermesi, alternatif gayrimenkul sektöründeki satışları da canlandıracak. “Türkiye’deki herkesin ev sahibi olması adına devletimizin sunduğu bu desteğin son derece önemli olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulunan Erkanlı Holding Genel Müdürü Evrim Karayel, “Devletimiz, ilk kez ev almak isteyenlere bu yıl geri ödemesiz 30 bin TL’lik destek sunacak. Destekten faydalanmak isteyenler, en yakın banka şubesine kimlik belgesi ile giderek, konut hesabı açıyorlar. Bu hesaba tek seferde toplu para yatırma hakları var. Daha sonra ise belirlenen aylık tutarlarla düzenli ödeme yapmaları gerekiyor. Belirlenen sürenin ardından da yapılan birikime göre katkı alınıyor. Konut hesabı uygulamasında 5 yıl birikim yapan kişilere ilk evlerini aldıklarında 30 bin TL’lik destek sunuluyor” dedi.

“Yatırımcılar iyi düşünmeli, projeleri karşılaştırmalı”

Bu desteğin yatırımcılar tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Karayel, “Yatırımcılar çok iyi düşünüp karar vermeli. Gayrimenkul projelerinin sunduğu avantajları karşılaştırmalı. Türkiye’de bir ilke öncülük ederek inşaat sektöründe yeni bir yatırım modelini hayata geçiren Erkanlı Holding’in yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa bu kapsamdaki en ideal yatırım. Türkiye’de bir gayrimenkul yatırımının ortalama geri dönüş süresi 25 yıllara kadar çıkıyor. Univa projelerinde ise bu süre 8 yıldan başlıyor. Devletimizin sunduğu bu desteği; hem projelerdeki avantajlarımız hem alım noktasında getirdiğimiz kolaylıklar hem de geri dönüş süresinde sunduğumuz ayrıcalıklarla daha da artırıyoruz. Bu kapsamda söz konusu desteğin öğrenci evi projelerindeki satışların yükselişe geçmesini sağlayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

5 yıl kira garantisi, yüzde 65 fiyat artışı avantajı!

Sakarya, Kocaeli ve Düzce’deki Univa projelerinin alternatif gayrimenkul sektöründe birçok ilke öncülük ettiği sözlerine ekleyen Karayel, satışları tamamlanan Univa Sakarya’nın 2 bin 424 adet yatak kapasitesine sahip “Tek Çatı Altında Dünyanın En Büyük Öğrenci Evi” projesi olduğunu hatırlattı. Karayel, 786 adet yatak kapasiteli Univa Kocaeli ve 1.701 adet yatak kapasiteli Univa Düzce projelerinde satışların sürdüğünü açıkladı. Kocaeli ve Düzce’deki projelerin 8 yıldan başlayan sürelerle amortisman, 5 yıl kira garantisi ve yüzde 65 değer artışı gibi avantajları sunduğunu belirten Karayel, tapu teslimlerinin hemen gerçekleştirildiği Univa Öğrenci Evleri’nde peşin ödeme halinde de cazip indirim fırsatları oluşturulduğu açıklandı.

Devletten ilk kez ev alacaklara 30 bin liralık destek!