Konutta 'sıfır' yarışı hızlandı

Konutta 'sıfır' yarışı hızlandıKonut projelerinde, şirketler sıfır faiz yarışına girdi.


Çok sayıda proje, peşinat oranına göre 120 aya kadar değişen vadelerde sıfır faizli ödeme imkânı ile satışları artırmayı hedefliyor..

İnşaat şirketleri kriz döneminde harekete geçmekte tereddüt eden müşteri kitlesini çekmek için bir süredir uygun fiyatlı kampanyalar ve ödeme seçeneklerinde geniş yelpazede alternatifler sunuyor. Faizlerin bir dönem yüzde 2'ler seviyesine kadar çıktığı, iki ayı aşkın bir süredir ise 1.40'lar seviyesine gerilediği bir ortamda faizler de daha da düşüş bekleyen müşterilere karşı, inşaat şirketleri sıfır faiz kalkanını açtı. Son dönemde yapılmakta olan projelerin birçoğunda 12 aydan başlayıp 120 aya kadar varan vade imkanları bulunuyor. Sıfır faiz imkanı pek çok projede ödenen peşinat oranına göre değişiklik gösteriyor. Şirketler, peşinat oranını yüksek tutana kalan ödemeyi daha uzun ve sıfır faizle vadelendirme imkanı tanıyor.

Spradon, peşinatı ikiye bölüyor

Kuzu İnşaat Bahçeşehir'deki Spradon Bahçeşehir projesinde yüzde 50 peşinat veren müşterilerin 72 ay sıfır fazili ara ödemesiz vadelendirme imkanı tanıyor. Bunun yanı sıra yüzde 30'unu peşinat verenlerin ödemeleri ise 48 ay sıfır faizle vadelendiriliyor. Kampanya kapsamında peşinatı ise ikiye bölme imkanı tanıyor. Peşinatın yarısı hemen yarısı ise mayıs ayında ödenebiliyor.

Innovia 2'de yüzde 20 peşin sıfır faizle

Yeşil İnşaat tarafından Beylikdüzü'nde yapılan Innovia projesinde yüzde 20 peşin ödeme yapanlara 60 ay sabit taksit imkanı ve yüzde 10'u teslimde olmak üzere toplam 3 ara ödeme ile ev sahibi olma imkanı tanınıyor. Projenin 1073 dairelik ilk etabı temmuz ayından itibaren, 3 bin dairelik ikinci etabı ise Aralık 2010'da teslim ediliyor.

860 TL taksitle 72 ay vadeli

Selective Kartal Evleri'nin yapımına devam eden Alper İnşaat, 28 Şubat'a kadar devam edecek yeni bir kampanyaya başladı. Kampanyada banka kredisi kullanmadan 72 aya kadar vadeli finansman imkanı var. 860 TL taksit, 13 bin 350 TL peşinat ödeyerek daire sahibi olmak mümkün.

Mahalle İstanbul'da yüzde 25 peşinat, 60 aya sıfır faiz

Sur Yapı, Çekmeköy'deki Mahalle İstanbul projesinde ödeme kolaylıkları sunuyor. Projede ev sahibi olmak isteyenler yüzde 25 oranında peşin ödeme yapıldığında kalan kısım 60 ay boyunca yüzde sıfır faizle vadelendiriliyor. Ayrıca Aralık ayında yüzde 10 oranında ara ödeme de yapılıyor. Bank Asya, TEB ve Yapı Kredi ile ING Bank'la anlaşılan proje 2009 sonunda teslim edilecek. Daire fiyatları 162 bin TL ile 495 bin TL arasında değişiyor.

48 aya kadar sıfır faiz

Teknik Yapı'nın 704 dairelik Uprise Elit, 567 dairelik Uplife Park ve 340 dairelik UpCity projelerinde yüzde 20 peşinat ödeyenlere 24 ay, yüzde 35 peşinat ödeyenlere 36 ay, yüzde 50 peşinat ödeyenlere ise 48 ay sıfır faiz uygulanıyor.

Sabah

İlgili haber

Konutta sıfır faiz yarışı