08 / 08 / 2022

Kriya Time Pendik projesi geliyor!

Kriya Time Pendik projesi geliyor!

Kriya Time Tuzla'nın yüzde 50'si kısa süre içinde satıldı. Emlakkulisi.com olarak Satya Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Aydoğan'la Kriya Time projesini ve 2016 hedeflerini konuştuk. İşte o röportaj...
Kriya Time Tuzla'nın yüzde 50'si kısa süre içinde satıldı. Emlakkulisi.com olarak Satya Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Aydoğan'la Kriya Time projesini ve 2016 hedeflerini konuştuk. İşte o röportaj...1-)Kriya Time Tuzla'nın detaylarını alabilir miyiz?


-Projemiz 8 bin 215 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. 188 adet daireden oluşuyor, 1+1, 2+1 ve 3+1. Projenin yüzde 60'ını yeşil alana ayırdık. Kapalı otopark, fitness center, fin hamamı, sauna gibi sosyal alanlar mevcut. Bunun yanında projede 500 metrekarelik mini bir AVM olacak.2-)Proje en çok hangi yönüyle öne çıkıyor?


-Projemiz en çok lokasyonuyla öne çıkıyor. Ulaşım arterlerine yakın bir noktadayız, Kaymakamlık, belediye, emniyet, devlet hastanesi gibi kamusal alanlar çok yakın. 3-)İnşaat şu an ne durumda? Ne kadar ilerledi?


-Kazık sistemi bitti. Hafriyat çalışmaları önümüzdeki hafta başlıyor. 4-)Bugünkü fiyatlarınızı alabilir miyiz, ne kadardan başlıyor? Projeye özel bir kampanyanız var mı?


- 2 oda 1 salon daireler 276 bin TL'den başlıyor. Kendi bünyemizde 24 ay vade imkanı sunuyoruz.5-)Kriya ne demek?


-Kriya hareket demek. Sanskrit dilinden geliyor. Sanskrit evrenin ilk dilidir. Kriya o dilde hareket demek, yanına Time'ı koyduk. Konut sektöründe yeni bir hareket oluşturmayı planlıyoruz.6-)Projenin ne kadarı satıldı?


-Yüzde 50'si satıldı.7-) Kriya Time Pendik projenizin detaylarını alabilir miyiz?


-Kriya Time Pendik projemiz Ağustos ayında başlıyor. 376 dairemiz var. 8-)Daire tipleri nasıl? Ne zaman teslim edilir? 


-Daire tiplerimiz 1+1, 2+1, 3+1. Dairelerin yanı sıra ticari alanlar var. 2018 Haziran'da projeyi teslim etmeyi planlıyoruz.9-)Önümüzdeki dönemde hedefleriniz neler? Pendik ve Tuzla dışında yeni bir proje var mı?


-Yeni arazi görüşmelerimiz devam ediyor. Henüz net olarak sözleşme imzaladığımız bir yer yok. Bizim bundan sonraki hedefimiz 400-500 dairenin altına düşmemek kaydıyla büyük konut projeleri üretmek. 10-)Dönüşüme girmeyi düşünüyor musunuz?


-Bağdat caddesi, Bostancı gibi yerlerde, 20-30 dairelik dönüşümlere girmeyi düşünmüyoruz ama büyük kentsel dönüşümlere girebiliriz. Biz dönüşümde yerine yenilemeye karşıyız, ada bazlı kentsel dönüşüm yapmak istiyoruz.11-Tuzla Pendik aksındasınız, geçtiğimiz günlerde de Osman Gazi Köprüsü açıldı, fiyatları nasıl etkileyecek?


- Kısa vadede olmasa da uzun vadede olumlu yönde etkileyecek.12-)Tuzla'ya 2008'de geldiniz, 2016'dayız. İlk geldiğinizden bu yana fiyatlar ne kadar arttı?


-Biz geldiğimizde metrekare birim fiyatları 1.300 liraydı. Bugün metrekare birim fiyatları 3 bin 500-4 bin lira. Yüzde 300 artış oldu, çok ciddi bir gelişme var Tuzla'da.13-)Avrupa yakasında proje üretmeyi düşünüyor musunuz?


-Aslan kendi bölgesinde güçlüdür. Avrupa yakasında proje üretmek bizim için zor. Biz burada daha güçlüyüz. Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com