Kuzey Marmara Otoyolu, Sabiha Gökçen'i yakınlaştırıyor!

Kuzey Marmara Otoyolu, Sabiha Gökçen'i yakınlaştırıyor! Kuzey Marmara Otoyolu, Sabiha Gökçen'i yakınlaştırıyor!

Kuzey Marmara Otoyolu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı İstanbul ve çevre illere ulaşım imkanı sunuyor. Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden 55 dakikada Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşabiliyorlar. 

İstanbul'un şehir havalimanı olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na ulaşım her geçen gün kolaylaşıyor. Konumu gereği İstanbul şehrinin içinde bulunan Sabiha Gökçen, Kuzey Marmara otoyolu sayesinde çevre iller ile bağlantısı yakınlaşıyor. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Kuzey Marmara Otoyolu, D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu ile ulaşılıyor. Özel araçları ile gelmek isteyen yolcular Başakşehir'den Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanıp Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden 55 dakikada Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşabiliyorlar. 

Diğer yandan Kadıköy'den Kadıköy'den TEM Otoyolunu kullanarak 35 dakikada Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşabiliyorlar. Taksimden ise yine Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy mevkiinden 50 dakikada havalimanına ulaşabiliyorlar. TEM Otoyolu üzerinden İstanbul'dan  Ankara  istikametine giderken Kurtköy-Harmandere-Sabiha Gökçen çıkışında girerek 2 km sonra, Ankara'dan İstanbul istikametine giderken, Kurtköy- Sabiha Gökçen çıkışından girerek 4 km sonra havalimanına ulaşılabiliyor. D-100 Karayolu'ndan ise İstanbul'dan Ankara istikametine giderken Kaynarca Tersanesi çıkışından Sabiha Gökçen Havalimanı'na 7 km de gidilirken, Ankara'dan İstanbul istikametine giderken Tuzla Köprüsünden sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'na yine 7 kilometre de ulaşılabiliyor.

SABİHA GÖKÇENE TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM

Sabiha Gökçen Havalimanı'na özel araçların dışında toplu taşıma ile de ulaşılabiliyor. Belediye Otobüsü, taksi, deniz otobüsü, raylı ulaşım ile de ulaşılabiliyor. Belediye otobüsleri ile 4.Levent, Bostancı, Kadıköy, Uzunçayır Metrobüs, Pendik YHT,  İzmir  ve Bursa'ya ulaşılabiliyor. Deniz Otobüsü ile Pendik Deniz Otobüsü İskelesine gelindikten sonra belediye otobüsleri ile 15 dakikada ulaşım imkanı sunuyor.

BİNALİ YILDIRIM, METRO ÖNÜMÜZDEKİ YIL AÇILIYOR

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ''Sabiha Gökçen Havalimanı Camisi'nin temel atma töreninde İstanbul gibi burası da artık kabuğuna sığmıyor. Sürekli büyüyor. Bir de bu büyümeye paralel olarak ihtiyaçlarını görüyor ve gerekli tedbirleri alıyoruz. Havalimanları için en büyük konu ulaşımdır. Ulaşım ile ilgili metro inşaatımız hemen burada devam ediyor. Metro inşaatı önümüzde ki yıl inşallah tamamlanmış olacak. Böylece havalimanının sadece özel araçlar ile değil, servis ve otobüsler ile değil aynı zamanda raylı sistem ile şehirle entegrasyonunu sağlamış olacağız'' açıklamasında bulunmuştu.