Malkara Belediye Meclisi imarı görüştü!

Malkara Belediye Meclisi imarı görüştü!Malkara Belediye Meclisi'nin Olağanüstü Meclis Toplantısı dün gerçekleşti. Belediye binasındaki Meclis Odası'nda düzenlenen toplantıda imar planlaması görüşüldü.


Malkara Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 19 Temmuz 2016 Salı günü saat 16.00'da Olağanüstü Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un Başkanlığında toplandı.


Olağanüstü Meclis Toplantısına; 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yapılan darbe girişimi için Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile mecliste grubu olan siyasi partilerin sözcüleri tarafından kınama konuşmaları, yoklama, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı.


Gündemin 2. maddesinde yer alan Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin proje sahibi olduğu “Güneşin Gücü Projesi” hakkındaki yazısı görüşüldü.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin proje sahibi, Malkara Belediyesi ve Çınaraltı Sulama Kooperatifinin proje ortağı olduğu, 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı Kapsamında Trakya Kalkınma Ajansına sunulan “Güneşin Gücü” isimli projenin ortağı olarak uygulama sonrası gerekli desteğin Malkara Belediyesi tarafından sağlanması oy birliği ile kabul edildi.


Gündemin 3. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Camiatik Mahallesi tapuda ada: 359, parsel: 12 no'da bulunan taşınmazın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye istasyonu olarak kullanılmak üzere devir talebi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.


Yapılan ara görüşme sonrası Plan ve Bütçe Komisyonu kararına göre, Malkara Belediyesi Uygulama İmar Planında resmi kurum alanında kalan Camiatik Mahallesi, tapuda ada: 359 parsel: 12 no’da kayıtlı bulunan taşınmazın 5393 sayılı Belediye Kanununun 75. Maddesinin (d) fıkrası gereğince Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine itfaiye istasyonu olarak itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere bedelsiz devrinin yapılmasına oy çokluğuyla karar verildi.


Trakya Gazetesi