Marka City 17 Mayıs'ta açılıyor

Marka City 17 Mayıs'ta açılıyor Marka City 17 Mayıs'ta açılıyor

Beylikdüzü'nde yüzde 95 doluluk oranına sahip Marka City Alışveriş ve Eğlence Merkezi saat 08:30'da güne merhaba diyerek rakiplerinden ayrı bir özelliğe sahip olacak.

Marka City Mayıs ayının 17'sinde kapılarını müşterilerine açmaya hazırlanıyor. İnşaatına 2006 yılında hız verilen, toplam 20 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan ve yatırım maliyeti 80 milyon doları bulan Marka City, 18 bin metrekare kiralanabilir alanı üç bin 200 metrekarenin üzerindeki fitness centerı ile bölgenin spor merkezi olmayı hedefliyor.

Yerleşim olarak Beylikdüzü'nde E-5 üzerinde olduklarını, bölge halkına rahat ulaşacakları, kaliteli ve güvenli alışveriş yapabilecekleri, tam günlerini aileleriyle birlikte dolu dolu geçirebilecekleri farklı konseptte bir alışveriş merkezi sunacaklarını belirten Marka City Alışveriş ve Eğlence Merkezi Genel Müdürü Mustafa Yüksel Uçar; "Marka City'de sabah sporundan başlayıp kahvaltıya, çocuk oyun alanlarında geçirilen vakitten öğlen yemeğine, oradan sinema keyfine ve 10:00-22:00 saatleri arasında dolu dolu alışverişe uzanan kaliteli bir yaşam alanı yarattık" dedi.
Uçar, Medicana gibi bölgenin en büyük hastanesinin Marka City'nin yanında açılacak olmasının bölge halkı için büyük avantaj olduğunu da söyledi. 

İstanbul'un en erken açılan alışveriş merkezi

Diğer alışveriş merkezlerinde gün genelde saat 10:00'da başlarken Marka City Alışveriş ve Eğlence Merkezi saat 08:30'da güne merhaba diyecek. Kapanış da yine fitness center ve sinema müşterileri düşünülerek hazırlandı. Son seans sinema filmi bitişi merkezin kapanma saati olacak.

Bölgede böyle bir "fitness center" yok

Marka City'i rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden birisi 3 bin 200 metrekareyi bulan, toplam iki kata yayılan  fitness centerı. 36 bin metrekare kapalı alana sahip Marka City'de kiralanabilir alan 18 bin metrekare olarak belirlenmiş. 4 bin metrekare yeşil alan mevcut. Otopark için ayrılan 8 bin metrekarelik açık ve kapalı otopark alanı 650 araç kapasitesine sahip.