25 / 09 / 2022

Markalı konut projelerinde seçim sonrası kampanyalar başladı!

Markalı konut projelerinde seçim sonrası kampanyalar başladı!

Seçim sonrasında hareketlenen konut sektöründe bir yandan yeni projeler lansman fırsatlarıyla vitrine çıkarken diğer yandan da teslim tarihi yaklaşan projelerdeki son daireler için kampanyalar düzenleniyor.Seçim sonrasında hareketlenen konut sektöründe bir yandan yeni projeler lansman fırsatlarıyla vitrine çıkarken diğer yandan da teslim tarihi yaklaşan projelerdeki son daireler için kampanyalar düzenleniyor. Yüksek kredi faizleri nedeniyle, vatandaşın ev sahibi olma hayalini ertelenmesini önünü geçmek isteyen inşaat şirketleri, uygun faiz ve vade aralıkları sunan finansman modelleri hazırladı. Vade farksız ödeme seçeneklerinde taksitler uzarken, hiç peşinatsız veya düşük peşinatlarla ev almak isteyenlere için de çok sayıda alternatif bulunuyor. Peşin para ödeyerek konut sahibi olmak isteyen ancak fiyatlardaki düşüş ihtimalini düşünerek beklemeye geçenlere de hatırı sayılır indirimler uygulanıyor.


GÜCÜ OLAN ŞİMDİ EV ALSIN

Son bir yılda Türk Lirası’nın dolar karşısında yüzde 30’a yakın değer yitirdiğine dikkat çeken markalı konut üreticileri, inşaat maliyetlerinin arttığını ve bu durumun yeni yılda ev almak isteyenleri olumsuz etkileyeceğini belirtiyor. Projelerin satış hızlarına göre yeni yılda konut fiyatlarının yüzde 5 ila 20 arasında değişebileceğini bildiren sektör temsilcileri, yeni projelerin zamlı fiyatlarla satışa çıkacağını kaydediyor. İnşaat malzemelerindeki artışın uzun süredir şirketler tarafından sübvanse edildiğini ve fiyatlara yansıtılmadığını belirten sektör temsilcileri konut fiyatlarının bundan sonra düşüş göstermesini beklemediklerini kaydederek, “Gücü olan şimdi ev alsın” tavsiyesinde bulundu.


Adam Kule

DAP Yapı’nın Maltepe’de yapımına başladığı Adam Kule’de lansman dönemine özel 48 ay sıfır faiz fırsatı sunuluyor. 342 üniteden oluşan projede 254 rezidans daire ve 88 adet home-ofis bulunuyor. Metrekare fiyatlarının 5.500 TL’den başladığı projede en düşük konut fiyatı 239 bin lira.


Concord İstanbul

TEKNİK Yapı’nın Fikirtepe’de hayata geçirdiği Concord İstanbul projesinde üçlü bir avantaj kampanyası başladı. 36 ay sıfır faiz imkanı sunulurken, yüzde 10 peşin ödeme yapanlar yüzde 15 peşinatı 1 yıl sonra ödeyebiliyor. Peşin ödemelerde yüzde 12 indirim uygulanıyor.


Sinpaş Köyceğiz

SİNPAŞ Yapı’nın Sancaktepe’de inşa ettiği Köyceğiz projesinde, sonbahar kampanyası devam ediyor. 48 aya kadar vade imkanı sunulurken, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim uygulanıyor. 153 metrekare büyüklüğündeki 3+1 dairelerin fiyatı 680 bin liradan başlıyor.


Nurol Park

NUROL GYO tarafından Güneşli’de Basın Ekspres yolu üzerinde hayata geçirilen Nurol Park projesinde isteyenler sıfır peşinatla veya 50 ay sıfır faizle ev sahibi olabiliyor. KDV’nin firma tarafından ödendiği projede metrekare fiyatları 6 bin 500 liradan başlıyor.


Ritim İstanbul

DUMANKAYA İnşaat’ın Maltepe’de hayata geçirdiği Ritim İstanbul projesinde 60 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor. Fiyatların 315 bin liradan başladığı projede, 863 rezidans, 250 ev-ofis, 114 ticari ofis ve 146 mağaza-iş yeri olmak üzere toplam 1.373 bağımsız ünite bulunuyor.


5.Levent

TORUNLAR GYO ve KİPTAŞ’ın Alibeyköy’deki ortak projesi 5. Levent’te lansman fırsatları devam ediyor. Yüzde 35’i peşin, 36 ay faizsiz taksitle veya yüzde 0.92’den başlayan özel banka kredisi faiz oranlarıyla projeden daire sahibi olmak mümkün.


Yenitepe Kadıköy

NUHOĞLU ve Gülsa İnşaat ortaklığının Fikirtepe’de hayata geçirdiği Yenitepe Kadıköy projesinde 60 ay vade farksız, 120 ay 0,42 faiz oranıyla daire sahibi olunabiliyor. Yüzde 1 KDV avantajının bulunduğu projede taksitler 2 bin 900 liradan başlıyor.


Marina Ankara

SİNPAŞ Yapı’nın Marina  Ankara  projesinde 5 bin lira peşinat ve 48 ay vade farkı ödemeksizin 258 bin TL’den başlayan fiyatlarla daire sahibi olmak mümkün. Mart 2018’te teslim edilecek projede büyüklükleri 69 ile 444 metrekare arasında değişen toplam 2 bin 518 konut yer alıyor.


Vira İstanbul

GÜL PROJE tarafından Beylikdüzü’nden inşa edilen 1156 konutluk Vira İstanbul’da lansman dönemine özel peşinde yüzde 7 indirim, firma bünyesinde 30 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor. 2018 yılının Aralık ayında teslim edilmesi planan projede metrekare fiyatları 3 bin 100 liradan başlıyor.


İncek Loft

AKFEN İnşaat tarafından Ankara İncek’te hayata geçirilen İncek Loft projesinde 13 ay vade farksız ödeme planı seçeneği veya banka bünyesinde 12 ay ötelemeli 10 yıla kadar kredi kullanımı sunuluyor. Yaşamın Nisan 2016’da başlayacağı projede toplam bin 199 daire yer alıyor.


Mai Residence

EYG’nin iştiraki Evdekifirsat.com, peşinat ödemeden, hemen tapu ve hemen teslim edilen Kartal’da yükselen Mai Residence projesinde ayda 1.490 liradan başlayan taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuyor. 375 konutun yer aldığı projede, 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 tipinde daireler bulunuyor.


Nlogo İstanbul

Özyurtlar İnşaat’ın, Esenyurt’ta yükselen Nlogo İstanbul projesi için düzenlediği kampanya ile faizsiz 60 ay vade ile daire sahibi olunabiliyor. Ödemelerin 2017’de başladığı kampanya kapsamında ilk 12 taksit de firma tarafından ödeniyor. 7 blokta 2 bin 679 daireden oluşan proje, üç etap halinde inşa ediliyor.


Sözcü/ İsmail Şahin
Geri Dön