Mersin'e 7 yıldızlı 2 otel ve iş merkezi yapılacak

Mersin'e 7 yıldızlı 2 otel ve iş merkezi yapılacak


İzmir'e yapılması planlanan 350 milyon euroluk 7 yıldızlı 2 otel projesi Mersin'e kaydırıldı.


İsveç ve İngiliz ortaklığında İzmir'e yapılması planlanan 7 yıldızlı 2 otel ve iş merkezi projesi, Mersin'e kaydırıldı. Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Ayaş beldesine 20 milyon dolarlık yatırımla 5 yıldızlı otel yaptıran işadamı Abdullah Şahin, buradaki inşaata ortaklık teklifinde bulunanların olduğunu söyledi.

Yatırımlara teklif yağıyor

Mersin'in turizm konusunda potansiyelinin yurt dışından gelen yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladığını ifade eden Şahin, "İnşatı büyük oranda tamamlanan Ayaş'taki yatırımımıza çok sayıda teklif geldi ve bunları değerlendiriyoruz" dedi.

Gelen teklifler arasında İngiliz-İsveç ortaklığındaki bir firmanın da yer aldığını anlatan Şahin, yapılan teklifi cazip bulduklarını kaydetti. İzmir'de 7 yıldızlı 2 otel ve bir iş merkezi yapmayı düşünen firma yetkililerini Mersin'e davet ettiklerini anlatan Şahin, şöyle konuştu:

"Yapmak istedikleri projeler için kent merkezinde ve sahil bandında yer belirledik. Bu yatırımlar Mersin'in Avrupa ve Ortadoğu'ya açılan kapısı olacak."

İngiliz iş adamı Lan Waddell ve İsveçli Lors Edlund ise, Mersin'in adeta bir turizm cenneti olduğunu ve yatırım yapmaya karar verdiklerini söyledi. 2 otel ile iş merkezinin 350 milyon euroya malolacağı belirtildi.

Yeni Şafak