Mudo restoranlarda satışa başladı!

Mudo restoranlarda satışa başladı!Mudo Concept kendine yeni bir satış alanı yarattı. Kendi müşterisi de olan restoranlardaki masa, vazo, tablo gibi ürünlere fiyat etiketi de iliştiren marka, bu şekilde müşteriyi mağazaya çekiyor...


Otel odalarında müşterilerin kullanımına sunulan yastık, yorgan, havlu, bornoz, fincan gibi ürünler aynı zamanda satılıktır. İsteyen müşteri otelin danışmasına bu ürünleri satın almak istediğini bildirdiğinde ücret oda fiyatına dahil edilir.

OTELLERDEKİ SİSTEM
En son uçaklardaki battaniye, yastık gibi ürünler için de uygulanmaya başlayan, ABD'de de trend olan modeli Mudo Concept restoranlara taşıdı. Aynı zamanda müşterisi de olan Nişantaşı'ndaki Delicatessen ve Astoria AVM'deki Cafe Clementine ile anlaşan markanın ürünleri bu restoranlarda satışta. Yani restorana yemek yemeye ya da bir şeyler içmeye giden müşteri, yemek yediği masayı, masanın üstündeki vazoyu ya da duvarda asılı duran tabloyu beğenip de almak istediğinde restoran çalışanları ürün fiyatı ve ürünün Mudo Concept'ten alınacağı konusunda müşteriyi bilgilendiriyor. Bu şekilde marka hem ürünlerini gerçek anlamda deneyimleyip beğenen sadık bir müşteri kitlesi yaratıyor hem de satışlarını artırıyor.

STOK TUTMAYA BAŞLAMADIK
Direkt restorandan satışa başlamadıklarını, bu yüzden de stoklu çalışma sistemine geçmediklerini ifade eden Yalçuva, şimdilik sadece müşterilerin mağazaya yönlendirildiğini belirtti. Marka restoranlarla kazankazan ilişkisi ile alternatif bir iş kanalı oluşturuyor.

İlk Mudo mağazasında uygulamaya başladık
Mudo Mağazacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir Yalçuva, "Aslında bu modeli ilk Mudo mağazalarında denemeye başladık. Mudo Concept ürünü olan masaların üzerinde hazırgiyim ürünlerimizi teşhir ettik. Masanın kenarına da Mudo Concept etiketlerini iliştirdik" dedi. Modelin işlediğini görünce ürünlerle birebir örtüşen iki restoranla anlaştıklarını dile getiren Yalçuva, "İstediğimiz sonucu alırsak yaygınlaştıracağız. Sonuçta alternatif bir iş kanalı yarattık" dedi.
Sabah/Pınar Çelik