Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri, 10 Ekim'de açılacak!

Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri, 10 Ekim'de açılacak! Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri, 10 Ekim'de açılacak!

Sivas Belediyesi tarafından yaptırılan ''Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri'', 10 Ekim'de törenle hizmete açılacak.

Paşaçayırı mevkisindeki tesislerde yürütülen çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tesisle, merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin Sivas'ta ölümsüzleştirileceğini söyledi. 

Sivas'ın, Yazıcıoğlu'na karşı bu vefayı göstermesi gerektiğini belirten Ürgüp, tesisin açılışına Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katılmasını beklediklerini ifade etti. 

Açılışta, Türk futbolunun önemli ve efsane isimlerinden oluşan şöhretler karmasının maç yapacağını anlatan Ürgüp, şunları kaydetti: 

''Şöhretler karması ile Sivas karması açılışta sembolik bir maç yapacak. Takımlardan birinin antrenörlüğünü Sivasspor Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay yapacak. Şöhretler karmasında Hakan Şükür, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen, Ünal Karaman, Hami Mandıralı, İbrahim Toraman gibi Türk futbolunun önemli isimleri forma giyecek. Tesisimizden belediyemiz takımları ve amatör spor kulüplerimiz faydalanabilecek. Bu aynı zamanda sosyal bir projedir. Sadece sportif bir proje diye düşünmemek lazım. Bu manada verilen desteklerden dolayı halkımıza ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum. Şehrimize, bölgemize ve memleketimize hayırlı uğurlu olur.'' 

     

Belediye Başkan Yardımcısı inşaat işçisi gibi çalışıyor- 

     

Bu arada, tesislerdeki çalışmaları koordine eden Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, tesislerin açılışa yetiştirilmesi için adeta inşaat işçisi gibi çalışıyor. Zaman zaman kaldırım taşı ve bordür döşeyen Uzun, işçilere yardımcı oluyor. 

Uzun, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin verildiği ve Anadolu'nun birçok kentinde bulunmayan spor kompleksinin inşaatında çalışmaktan gurur duyduğunu söyledi. 

İki gün sonra açılacak tesislerde hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirten Uzun, ''Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp'e, merhum genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun adını vererek böyle bir stadyumu ilimize kazandırmasından dolayı teşekkür ediyorum'' dedi. 

Ekip halinde çalıştıklarını ifade eden Uzun, ''Başkanımızdan en aşağıdaki personelimize kadar biz bir ekibiz. İşçileri şevklendirmek için ben de onlarla zevkle ve gururla çalışıyorum. Çalıştığımız arkadaşlarımız memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Başkanlarının kendileriyle çalışmaları onlara da bir şevk katıyor. Kendilerinden biri olarak görüp belki diğer zamanlarda göstermiş oldukları performansın 8-10 katı fazlasını gösteriyorlar'' diye konuştu. 

Temeli 5 Ağustos 2011'de atılan tesislerin açılışı, 10 Ekim Çarşamba günü saat 14.30'da gerçekleştirilecek. Sanatçı Onur Şan'ın konser vereceği açılışta, şöhretler karması ile Sivas karması gösteri maçı yapacak. 52 bin metrekarelik alan üzerine kurulu tesislerde, çim saha, suni çim saha, koşu ve yürüyüş parkurları gibi donatılar bulunuyor. 

AA