Nihat Zeybekci: Denizli'de ve Türkiye'de hizmet destanları yazdık!

Nihat Zeybekci: Denizli'de ve Türkiye'de hizmet destanları yazdık! Nihat Zeybekci: Denizli'de ve Türkiye'de hizmet destanları yazdık!

Denizli'de DSİ tarafından yapılan projelerin açılış ve temel atma törenlerine katılan Nihat Zeybekci "Denizli'de ve Türkiye'de hizmet destanları yazdık. Yazmaya da devam edeceğiz" dediEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ile birlikte Acıpayam ilçesinde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 4 tesisin açılışı ile 9 tesisin temel atma törenine katıldı. Denizli'de ve Türkiye'de hizmet destanları yazdıklarını, yazmaya devam edeceklerini ifade eden Zeybekci, millete hizmet sevdasında olduklarını ve bu bilinçle hizmet ettiklerini söyledi. Birilerin 'Türkiye'nin artık çok olduğunu' ve bundan rahatsızlık duyduğunu ifade eden Zeybekci, şöyle konuştu; "Onlar istiyor ki Türkiye, yeniden ellerinin altında olsun. Bu bir kurtuluş savaşıdır. Bu AK Parti'nin, CHP'nin, MHP'nin meselesi değildir, bu topraklarda bu vatana 'vatanım' diyen, bu bayrağa 'bayrağım' diyen, bu devlete 'devletim' diyen, bu aziz millete 'milletim' diyen herkesin davasıdır. Bunlar huzursuz oldukları için bunlar oluyor. Onu için zamanında Maraş katliamını yapanlar aynı kişilerdir. Sivas'ta o tezgahı kurup o katliamı yapanlar da aynısıydı. Başbağlar katliamını yapanlar, Sivas'a misilleme olsun da Alevisiyle Sünnisi birbirine girsin diyenler onlardı. Suruç'takiler de onlardı, Ankara'da bu milletin kalbine 78 milyonun varlığına birliğine yapılan saldırıyı da onlar yaptı." Açılış için kürsüye davet edilen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Efe" Bakan Zeybekci'nin isteği üzerine kısa bir konuşma yapacağını ifade etti. Ülkede bölücü terörle bir mücadele yürütüldüğüne dikkati çeken Topçu, "Dün Çanakkale'de dedelerimize karşı olanlar, bugün ellerinde diğer bir maşa ile sizlere karşılar. O gün topla tüfekle yapamadıklarını bu gün siyaset yoluyla yapmaya çalışıyorlar. 63. hükumetin bağımsız bakanı olarak söylüyorum. Bütün milletçe aklımızı başımıza almamız lazım. Ülkeye tek başına iktidar lazım. Bölücü terörün beli kırıldı, yılanın kafası ile kuyruğu ezilsin. Ekonomik değerlerin yükselmesi için lazım. Bu yapılan yatırımlar milletimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 


50 MİLYON LİRALIK YATIRIM 

Bakanlar Zeybekci ve Topçu ile Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve diğer protokol üyeleri, butona basarak 50 milyon yatırım bedeli olan 9 tesisin temelini attı, 4 tesisin açılışını gerçekleştirdi. 


Sabah Egeli