Ofis Karat Bakırköy projesinin değeri ne kadar?

Ofis Karat Bakırköy projesinin değeri ne kadar?

Emlak Konut GYO tarafından yayınlanan değerleme raporuna göre; Ofis Karat projesinde yer alan 65 adet bağımsız bölümün KDV dahil toplam değeri 111 milyon 292 bin 998 TL olarak belirlendi.Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Ofis Karat Bakırköy Değerleme Raporu hakkında açıklama yaptı. 

Emlak Konut GYO "İstanbul Bakırköy Yenimahalle Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ile ilgili Ofis Karat Bakırköy projesi için hazırlatılan gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı. 

Ofis Karat Bakırköy projesinin değeri ne kadar?

Emlak Konut GYO tarafından yayınlanan değerleme raporuna göre; Ofis Karat projesinde yer alan 65 adet bağımsız bölümün KDV dahil toplam değeri 111 milyon 292 bin 998 TL olarak belirlendi. 

Çevre ve konum

Rapor konusu taşınmazların konumlu olduğu Ofis Karat Projesi, Bakırköy İlçesi’nin ticaret aksı olan İstanbul Caddesi’ne cephelidir. Bölgeye ulaşım alternatiflere sahip olup, D-100 Karayolu üzerinden İncirli Kavşağı, güney istikamette İncirli Caddesi ve devamında Fahri Korutürk Caddesi üzerinde ilerlerken sol istikamete İstanbul Caddesi’ne sapılarak ulaşım sağlanabilir. Diğer bir alternatif olarak Kennedy Caddesi üzerinde Köprülü Kavşak (Aksu Caddesi) kullanılarak İstanbul Caddesi’ne Sahil Yolu’ndan ulaşım sağlanabilir.

Ofis Karat Bakırköy projesi ticari potansiyeli oldukça yüksek bir bölgede konumlanıyor. Proje ilçe merkezine yakın konumuyla dikkat çekiyor. Projenin üst katlarında deniz ve şehir manzarası bulunuyor. Projede kat mülkiyeti kurulu.

Ofis Karat Bakırköy projesinin değeri ne kadar?

Bakırköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yapılan incelemelerde söz konusu 901/18 nolu parsel, 08.08.2019 tasdik tarihli 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Riskli Yapı Parsel Uygulama İmar Planı’na göre rapora konu parselin “Ticaret + Ofis Alanı” imar fonksiyonuna sahip olduğu bilgisi alınmıştır. Konu proje halihazırda yüzde 90,72 genel inşaat seviyesine gelmiş durumda. 

Emlak Konut GYO'nun KAP açıklaması:
"İstanbul Bakırköy Yenimahalle Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ile ilgili Ofis Karat Bakırköy projesi için hazırlatılan 2021 yıl sonu "Gayrimenkul Değerleme Raporu" ekte yer almaktadır.

Dosya için tıklayın