16 / 08 / 2022

Ordu sahiline Deniz Yıldızı projesi geliyor!

Ordu sahiline Deniz Yıldızı projesi geliyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi kent meydanı, tören alanı, Atatürk meydanı ve Atatürk yolu, açık ve kapalı etkinlik alanları, Ordu maketi sergisi, satış büfeleri, restoran, kafeler ve yamaç paraşütü iniş alanının bulunduğu bir tesis inşa edecek.Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, kıyı şeridini daha kullanışlı duruma  getirmek için Mıdı Restoran ile Teleferik Alt İstasyonu arasında kalan kısımda “Atatürk Parkı Deniz Yıldızı” projesini inşa edecek. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, kent meydanı, tören alanı, Atatürk meydanı ve Atatürk yolu, açık ve kapalı etkinlik alanları, Ordu maketi sergisi, satış büfeleri, restoran, kafeler ve yamaç paraşütü iniş alanının bulunduğu proje ile kentin cazibesinin artırılması amaçlanıyor.

“MIDI İLE TELEFERİK ARASINDA YAPILACAK”

Turizm kenti olma yolunda hızla ilerleyen Ordu’da bu anlamda önemli yatırımların hayata geçirildiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Tayfun Özdemir, “Turizm şehri olma yolunda ilerleyen ilimizde alternatifleri çoğaltmak adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile çalışmaları başlattık. Mıdı Restoran ile teleferik istasyonu arasındaki alanda hayata geçireceğimiz Atatürk Parkı Deniz Yıldızı projesi bu anlamda yapacağımız önemli yatırımlardan bir tanesi” diye konuştu

“İLİMİZE DEĞER KATACAK”

Projenin yap - işlet - devret modeliyle hayata geçirileceğini söyleyen Özdemir, “Üzerinde iki adet restoran; 1.000 kişilik toplantı ve rekreasyon alanı ile çok amaçlı alanlar; kafeler, deniz havuzu ve sahnenin yer aldığı proje,  şehir insanını denizle buluşturarak Ordu’muza değer katan önemli bir yatırım olacak. Çalışmanın avan projesi tamamlandı. Kısa zaman içerisinde yap, işlet, devret modeliyle işi ihale ederek projeyi sezona yetiştirmek üzere çalışmalara başlayacağız” dedi.