Ormanadada Eczacıbaşından metrekaresi 2 bin 800 dolara!

Ormanadada Eczacıbaşından metrekaresi 2 bin 800 dolara!

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. tarafından Sarıyer Zekeriyaköy’de inşa edilen Ormanada projesinde metrekare satış fiyatları 2 bin 800 dolar ile 4 bin 500 dolar arasında değişiyorEczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. tarafından Sarıyer Zekeriyaköy’de toplam 220 bin metrekare alana inşa edilen Ormanada projesinin inşaat alanı ise 103 bin metrekare. Geçtiğimiz Aralık ayında inşaatına başlanan proje 2013 yılının Aralık ayında tamamlanacak ve konutlar sahiplerine teslim edilecek.

Ormanada projesi 188 adet, beş farklı tip villa; 71 adet, dört farklı sıraev olmak üzere toplam 259 üniteden meydana geliyor.
En küçük konutu brüt 170 metrekare olmak üzere S170 diye isimlendirilen 2+1 daire, brüt 290 metrekarelik L290 villanın da bulunduğu projede en büyük tip ise brüt 700 metrekarelik H700 villa.

Ormanada’da en ucuz konut 500 bin dolar, en pahalı konut ise 2 milyon 200 bin dolar. Metrekare satış fiyatlarının 2 bin 800 dolar ile 4 bin 500 dolar arasında değiştiği Ormanada’da istenilen minimum peşinat miktarı yüzde 25.

Ormanada’da çocukların güvenle oynayabileceği, parklar ve oyun alanları ile Adakoru’da yürüyüş yapılabilecek parkurlar, Spor alanları, köpek gezdirme mekanları düşünüldü. Site sakinlerinin sosyalleşebileceği Adamekan. Ormanada bostanlarında yetişen doğal meyve ve sebzeleri, haftanın belirli günlerinde Adabostan’da kurulacak pazardan taze taze seçip alma ayrıcalığı ile doğal ve lezzetli olanı tüketme imkanı olacak.

Ormanada “Birlikte Yaşam Konsepti” çerçevesinde, huzur, konfor, komşuluk, güven, sürdürülebilirlik ve doğa temalarının harmanlanmasıyla oluşan bir yaşam projesidir. Ormanada, şehrin nefes aldığı ormanın tam ortasında, dört bir yanı yemyeşil ağaçlarla kaplı, doğanın içinde bir hayat sunmasının yanı sıra önde gelen eğitim ve sağlık kurumları ile alışveriş merkezlerine yakınlığı, şehir merkezine hızlı ve rahat ulaşım olanaklarıyla öne çıkıyor.

Ormanada’daki villalar iki katlı, sıraevler ise üç katlı olarak tasarlandı. Proje dünya çapında deneyim sahibi “Amerikalı Torti Gallas and Partners” firmasıyla “Kreatif Mimarlık”’ın ortak çalışması sonucu yapıldı. Peyzaj Projeleri Alman Rainer Schmidt firması tarafından tasarlandı. A ve A+ müşterilere hitap eden Ormanada’nın yatırım maliyeti ise 300 milyon dolar.

www.ormanada.com 

0.212.201 59 30

 


Nagihan Arat/Emlakkulisi.com