Ozan Balaban: 3-5 yılda Emaar Türkiye'yi halka açacağız

Ozan Balaban: 3-5 yılda Emaar Türkiye'yi halka açacağız Ozan Balaban: 3-5 yılda Emaar Türkiye'yi halka açacağız

EMAAR Türkiye CEO'su Ozan Balaban, 2010'da Toskana Vadisi ve Çamlıca'daki projeleri değerlendirip 2011'de yeni proje bakmaya başlayacaklarını söyledi

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

750 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek Toskana ile 1.6 milyar dolar yatırımla hayata geçirecekleri Çamlıca projelerindeki AVM'lerin 2010'da kiralanmaya başlayacağının altını çizen Balaban, "Çamlıca projemiz 120 bin metrekare kiralanabilir alanıyla Anadolu yakasının en büyük AVM'si olacak. Emaar'ın yurtdışından getireceği markaları AVM'lerin üçte birini dolduracak. 3-5 yıl içinde de Emaar Türkiye'yi halka açmayı planlıyoruz" dedi. Toskana'yı 2012'de, Çamlıca'yı ise 2013'te bitireceklerinin altını çizen Balaban, Mısır ve Suriye'deki projelerin ise çalışmalarının tamamlandığını belirterek, "Bu iki ülkede açacağımız AVM'lerle Türk perakendecisinin piyasalarını genişletme fırsatı yaratacağız" dedi.
Sabah

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Emaar, Suriye ve Mısır'daki AVM'leri Türkiye'de pazarlayacak

Emaar Türkiye CEO'su Balaban, 'Suriye ve Mısır'daki AVM'leri Türk perakendecilere de pazarlayacağız' dedi

Emaar Türkiye, 2012-2013 yılında devreye girecek Suriye ve Mısır'daki alışveriş merkezlerini Türkiye'de de pazarlıyor. Krizin Türk firmaları için fırsat yarattığını söyleyen Emaar Türkiye İcra Kurulu Başkanı Ozan Balaban, "Türkiye'deki perakendecilerin Mısır ve Suriye'deki alışveriş merkezinde, oralardaki yatırımcıların da Türkiye'de kurdukları alışveriş merkezlerinde yer alması için çalışmalar yapacağız" dedi.
2013 yılına kadar 2 milyar dolar yatırdığı Türkiye'deki projeleri hakkında bilgi veren Balaban şunları söyledi: "Türkiye pazarına Hadımköy'deki Toskana Vadisi Evleri'yle adım attık. Burada sadece konut yapmıyoruz. Konutun yanı sıra hastane, otel ve alışveriş merkezimiz de bulunuyor. 750 milyon dolarlık bir yatırım. Ayrıca çocuklar için hayvanat bahçesi de olacak. İçinde her türlü balığın olacağı akvaryum da var."
Çamlıca'daki projelerini de anlatan Balaban, "Burada Anadolu yakasının en büyük alışveriş merkezini yapıyoruz. 1.6 milyar dolarlık bir proje. Projede ofis katları, konut ve rezidans bölümleri de bulunacak. İki alışveriş merkezinin kiralanmasına ocakta başlıyoruz. Toskana Vadisi'nde alışveriş merkezimiz 2012 yılında, Çamlıca'daki alışveriş merkezimizse 2013 yılında faaliyete geçecek" dedi. 2011'de yeni bir projeye daha başlayacaklarını belirten Balaban, "Üç beş yıl içerisinde de Türkiye'de halka açılma fikrimiz var" açıklamasında bulundu.
Radikal

pus