Panora GYO, halka arz için Deniz Yatırım'la anlaştı!

 Panora GYO, halka arz için Deniz Yatırım'la anlaştı!

Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, halka açılma yönündeki çalışmalarında ikinci önemli adımı attı. Panora GYO, halka arz aracılık ve danışmanlık hizmetleri için, Deniz Yatırım’la el sıkıştı


Portföyünde Ankara’nın gözde alışveriş ve yaşam merkezi Panora’yı barındıran Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, halka açılma yönündeki çalışmalarında ikinci önemli adımı attı. 31 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulunda gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşüm sürecini tamamlayan Panora GYO, halka arz aracılık ve danışmanlık hizmetleri için, Deniz Yatırım’la el sıkıştı.


Taraflar arasında gerçekleşen imza töreni sonrası bir açıklama yapan Panora GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sacit Güran, “Panora GYO, Ankara’nın gözdesi Panora AVM’nin sahibi olarak, yüzde 100’e yakın doluluk oranı, yüksek kira geliri ve istikrarlı kârlılığa sahip bir şirket. Yatırımını tamamlamış, kârınıortaklarıyla paylaşan, kaynak ihtiyacı olmayan, borçsuz bir şirket olarak İMKB’ye hazırlanıyoruz” dedi.

Türkiye’nin kalbi Çankaya’da 2007 yılından bu yana faaliyette olan Panora’nın Ankara’nın en seçkin ve beğenilen alışveriş merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Güran, halka arz sürecine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Panora GYO olarak, halka açılmayı, kurumsallaşma yönünde stratejik bir adım ve önemli bir aşama olarak değerlendiriyoruz. Halka açılmamız, kurumsal yönetişim anlayışının şirket faaliyetlerine yön vermesi ve şirketin kurumsallaşması yönünde çokönemli bir itici güç olacaktır. Faaliyetlerimizi daha sağlam temeller üzerinde sürdürme imkânı sunacaktır. İMKB’nin genç bir üyesi olma yolunda sürdürdüğümüz çalışmalarda önemli bir aşamayı daha geride bırakıyoruz. Mayıs ayında tamamlamayı öngördüğümüz halka arz sürecimizi yönetmek üzere Türkiye’nin bu alandaki en yetkin kurumlarından biri olan Deniz Yatırım’la çalışmaktan mutluluk duyacağız. Deniz Yatırım ile birlikte yatırımcılar açısından yüksek talep görecek halka arz modeli üzerinde çalışıyoruz.”


Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan da, Ankara’nın önemli bir değeri olan Panora GYO’nun yatırımcılarla buluşmasına aracılık etmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Bakırhan, şöyle konuştu:

“Çok sayıda halka arzın danışmanlık ve aracılığını üstlenmiş bir şirket olarak, uzun yıllar boyunca elde ettiğimiz bu deneyimi ve kurumsal gücümüzü şimdi Panora GYO’nun hizmetine sunacağız. Ankara’nın gözde alışveriş ve yaşam merkezi Panora’yı portföyünde bulunduran Panora GYO’nun halka arzına aracılık etmek ve borsaya güçlü bir şirket daha kazandırmak bizim için son derece heyecan verici bir çalışma olacak.”

Ø Panora: Türkiye’nin kalbi Çankaya’da, 190’dan fazla markaya ev sahipliği

Adını, panoramik görüntüsünden alan,  Ankara  iş, ekonomi ve siyaset dünyasının uğrak yeri ve buluşma mekanı olan Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yüksek yaşam standartlarına sahip kişilerin yaşadığı, modern iş merkezlerinin, büyük kurumların, büyükelçiliklerin, Başbakanlığın ve Çankaya Köşkü’nün de bulunduğu Ankara’nın en önemli semti Çankaya-Oran’da yer alıyor. Bununla birlikte PanoraAVM, tüm Ankaralılar için seçkin bir alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliği taşıyor.


Toplam 180.000metrekarelik inşaat alanına sahip Panora’da 86.000 metrekarelik kiralanabilir alan bulunuyor. Ralph Lauren, Emporio Armani, Damas, Hugo Boss, Burberry, Max Mara gibi dünyanın yıldız markalarını Ankaralılarla buluşturan Panora, 190’danfazla markaya ev sahipliği yapıyor.


Yüzde 100’e yakındoluluk oranıyla çalışan Panora, kurulduğu günden bu yana Ankara’nın en çok tercih edilen ve beğenilen alışveriş merkezlerinden birisi olduğu gibi, kültür-sanat etkinlikleri, sinema salonları, spor merkezi, farklı tercih ve beğenilere hitap eden seçkin restoranları ve pek çok sosyal aktivite imkânıyla aynı zamanda gerçek bir yaşam merkezi konumunda.


Yapımı üç yılda tamamlanarak 2007 yılında hizmete açılan Panora, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği’nin her yıl düzenlediği “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Yarışması”nda, 2009 Yılı Jüri Özel Ödülü’nü kazanmış bir alışveriş ve yaşam merkezi.