Philip Stephens: Atatürk Havalimanı, yükselen güç statü abidesi!

Philip Stephens: Atatürk Havalimanı, yükselen güç statü abidesi!

John Simpson, British Airways"in dünya genelindeki tüm uçuşlarında yolcularına ulaşan dergisi High Life için kaleme aldığı yazısında, İstanbul ve Atatürk Havalimanı"na övgüler yağdırdıİngiliz Financial Times gazetesi yazarı Philip Stephens Avrupa"nın en büyüklerinden Londra"daki Heathrow Havalimanı"na ilişkin ˜Heathrow"nun Terminal Sefaleti, Britanya için Utanç" başlıklı haberinde, Heathrow"u Atatürk Havalimanı ile karşılaştırmıştı.

Stephens yazısında, ˜"İstanbul"dan Londra"ya uçmak, birinci dünyadan üçüncü dünyaya seyahat etmek gibi. Türkiye"nin yükselen güç statüsü abidesi olan Atatürk Havalimanı, çelik ve cam modernitesi ile parlıyor. Halbuki kırık yürüyen bantları, gözlerin önüne serilen tavan boşlukları ve kirli yer halıları ile Heathrow"un 3. terminali ise ulusal gerilemenin simgesi haline geldi"" yorumunda bulunmuştu.

Atatürk"ü bildiğim bütün limanlara tercih ederim

BBC Dünya Haberleri Masası Editörü John Simpson, British Airways"in dünya genelindeki tüm uçuşlarında yolcularına ulaşan dergisi High Life için kaleme aldığı yazısında, İstanbul ve Atatürk Havalimanı"na övgüler yağdırdı.

Simpson, şunları kaydetti: œDünyanın herhangi bir yerinde daha büyüleyici ve güzel bir kent varsa, henüz ben bulamadım. İstanbul Havalimanı"nı, Avrupa ya da ABD"de bildiğim herhangi başka bir limana tercih ederim. Pasaport yetkilileri dikkat çekecek ölçüde verimli ve kibar. Ayrıca bir AB vatandaşı olarak makul bir ücret karşılığında giriş yaptığınız noktadan vize alabiliyorsunuz."" Simpson, makalesini œTarihi Haliç gezisi zamanı geldi"" diyerek sonlandırıyor.
Star