Polisan Dilovası'na 1800 kişilik spor salonu yaptıracak!

Polisan Dilovası'na 1800 kişilik spor salonu yaptıracak!

Dilovasında "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası kapsamında bin 800 kişilik eğitim kültür ve spor salonu yapacak Polisan AŞ ile protokol imzalandıKocaelinin Dilovası ilçesinde "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası kapsamında bin 800 kişilik eğitim kültür ve spor salonu yapacak olan Polisan AŞ ile protokol imzalandı.

         Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Valiliği Yüzüncü Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, "Dilovasının Kocaelinin genç çocuklarından biri olduğunu" söyledi.

         2008de kurulan Dilovasının birçok sorunu olduğunu ve ihtiyacı bulunduğunu ifade eden Vali Topaca, buna rağmen Dilovasının geleceğe umutla baktığını kaydetti.

         Dilovasının sorunlarına en çok kaynak ayrılan, kafa yorulan ve üzerinde en çok durulan ilçelerin başında geldiğini belirten Topaca, "Bunun göstergesi olarak da Dilovasında yarın Hükümet Konağı olarak kullanılacak binanın, bir süre sonra da Dilovası Hastanesinin temelini atacağız. Bunun dışında planlanan ve ihalesi yapılacak birçok okul da var" diye konuştu.

         Dilovasının bütün ihtiyaçlarını kamu kaynaklarıyla karşılama konusunda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Topaca, "Bu konuda Dilovasında çalışan, üreten ve kazanan iş adamlarımıza hep çağrı yapıyoruz. Gelin bu yükü beraber kaldırılım diyoruz. Bu sesimize cevap verenlerin başında da Polisan AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis geliyor" dedi.

         Necmettin Bitlisin daha önce aynı kampanya kapsamında Diliskelesi Mahallesinde Polisan İlköğretim Okulunu yaptığını hatırlatan Topaca, şunlarıkaydetti:

         "Bitlis, şimdi de aynı okulun bahçesine bin 800 kişilik eğitim kültür ve spor salonu yapacak. İnşallah bunun devamında yine aynı bölgede bir endüstri meslek lisesinin yapılması hazırlığımız var. Bu konuda da Bitlis ile mutabık kaldık. Dilovasının yükünü Necmettin Bey gibi hayırsever sanayicilerimizin, vatandaşımızın desteğiyle kaldırmak istiyoruz. Devlet, kısa vadede bütün planını,  bütçesini buraya aktararak bunları yapabilir. O boyutuyla hayırsever iş adamlarının, sanayicilerin katkıları önemlidir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum."
         Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ise daha önce Diliskelesi Mahallesindeki 7 dönüm arazide bürokratik engellere rağmen 24 derslikli ilköğretim okulu yaptığını ifade etti.

         O günden bu yana okulun bulunduğu alanın çevresine kapsamlı bir tesis yapmayı planlandığını ifade eden Bitlis, bunun ilk adımı olarak eğitim kültür ve spor salonu yapacaklarını, daha sonra bir meslek lisesi inşa edeceklerini söyledi.

         Konuşmaların ardından Vali Topaca ve Bitlis, Polisan Eğitim Kültür ve Spor Salonunun yapımına ilişkin protokolü imzaladı. Vali Topaca, törenin sonunda Bitlise vazo hediye etti. Diliskelesi Mahallesinde Kocaeli Özel İdaresi ile Dilovası Belediyesine ait 5 bin 130 metrekarelik alanda 7 milyon 500 liraya mal olacak Polisan Eğitim Kültür ve Spor Salonunda bin 800 kişilik tribünün yanı sıra antrenman, soyunma, öğretmenler ve hakem odası bulunacak. Protokol gereği 90 günde yapımına başlanması planlanan salonun gelecek eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi hedefleniyor.
AA