Recep Altepe: Kentsel dönüşümde örnek adımlar attık!

Recep Altepe: Kentsel dönüşümde örnek adımlar attık! Recep Altepe: Kentsel dönüşümde örnek adımlar attık!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Bursa yatırımlarını anlattıBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından Bursa Merinos Parkı’ndaki bayramlaşma törenine katıldı.


Bursa'daki dönüşüm projelerine değinen Başkan Altepe “Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizle birlikte Bursa’da büyük bir dönüşüm var. Bursa’nın tekrar ‘Yeşil Bursa’ olması yolunda büyük bir hamle başlattık. Vakıf Parkı’nda, devam eden 300 bin metrekare parkımız, Gökdere Zafer Parkı, yeni başlattığımız Demirtaş çöplüğünün olduğu yerdeki 400 bin metrekarelik park ile Hamitler çöplüğünü artık kapatıyoruz, deplase ediyoruz ve tam 1,5 milyon metrekare park oluşuyor” diye konuştu.


Hızlı gelişen, büyüyen ve hızlı zenginleşen Bursa’nın artan hareketine karşı ulaşım projelerinin de devam ettiğini anlatan Altepe, yeni köprülerin açılacağını söyledi. Kentsel dönüşümde ise örnek adımlar atıldığını belirten Başkan Altepe, “Bursa’nın bu döneme damgasını vuracak en önemli projelerden biri Sıcaksu projesiydi. Uzun yıllardır takip ettiğimiz projede, artık alanın dörtte üçünden fazlası belediyemizin eline geçti ve geçtiğimiz günlerde ilk ihalemizi yaptık. Devamı gelecek ve kısa zamanda tüm o bölgede de inşaat başlayacak. Bursa’mızın tekrar termal kenti olma yolunda önemli bir adım atıldı” diye konuştu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi