Recep Altepe Timsah Arena Stadyumu'nu inceledi!

Recep Altepe Timsah Arena Stadyumu'nu inceledi! Recep Altepe Timsah Arena Stadyumu'nu inceledi!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediye başkanları ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda incelemelerde bulundu ve yetkililerden Timsah Arena hakkında bilgi aldı...Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediye başkanları ile Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda incelemelerde bulundu.


Marmara Belediyeler Birliği 2015 yılı ikinci olağan meclis toplantısı, üye belediyelerin başkan ve meclis üyelerinin katılımlarıyla Crowne Plaza’da yapıldı. Meclis toplantısı sonrasında Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediye başkanları ile Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e Bursa’ya kazandırılan özellikli tesisle ilgili detaylı bilgiler verdi. Konuk belediye başkanları da stadyumu çok beğendiklerini ifade etti.Bursa Büyükşehir BelediyesiHaber Radikal Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa ettirilen 45 bin seyirci kapasiteli stadyumda incelemelerde bulundu.


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yardımcısı Mustafa Altın'dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Tuna, beraberindekilerle sahayı ve inşaatı tamamlanma aşamasına gelen tesisin diğer bölümlerini inceledi.


Tuna, inceleme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) Eskişehir'de stadyum inşaatının sürdürüldüğünü hatırlattı.


Bursa'daki bu tesiste yapılan çalışmaları görmek istediklerini belirten Tuna, şöyle konuştu:"Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bu stadyum, kıyas kabul etmeyecek şekilde. Aslında çok çok öteleri düşünülerek inşa edilmiş, mükemmel diyebileceğimiz bir tesis. Sanıyorum dünyadaki sayılı stadyumlardan. Bu bizim için gurur verici. Sanayimiz için çok önemli olan bu bölgede sporun geliştirilmesine, sporcunun hizmetine yönelik sunulan böyle bir hizmet gerçekten takdiri hak ediyor. Geriye sadece bunun hakkını vermek kalıyor. İnşallah kulüplerimiz, oyuncularımız, gençlerimiz bunun layığını hakkıyla verir. Bursa'ya olduğu gibi ülkemize de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bizim de Eskişehir'de yapımı devam eden stadyumumuz için buradan örnek alacağımız çok şey olduğunu tespit ettik."


Tuna'ya incelemelerinde, Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Hasan Çepni, Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ve şantiye yetkilileri eşlik etti.


Radikal