Robert de Niro otelciliğe soyundu SPA'sını `Hamam'la donattı

Robert de Niro otelciliğe soyundu SPA'sını `Hamam'la donattı


Türk banyo ve SPA ürünleri markası Hamam, Robert de Niro'nun otelinin SPA'sına girmeyi başardı.


New York'ta Japon restoranı Nobu'ya ortak olan ve yine New York'ta açtığı butik otelle turizm sektörüne giren ABD'li aktör Robert de Niro, zincir haline getireceği The Greenwhich otelinin SPA'sını Türk markası Hamam'la donattı. Hamam'ın New York'ta satıldığı mağazada oteli için tüm ürünleri kendisi bizzat seçen Niro, ağırlayacağı ünlü konukları için isimlerinin işlendiği ürünleri de özel olarak ürettiriyor.

Ünlü aktörün zincir haline getirmeyi planladığı otellerinin hem butik tarzda olacağını hem de SPA'ya çok önem verdiğini söyleyen Hamam Pazarlama Direktörü Zerrin Ekşioğlu, "Oteller SPA odaklı olduğu için Robert de Niro ürünleri bizzat kendisi test edip anlaşmasının yapılmasını sağladı. SPA için hamam tasından keseye, masaj yapan terlikten peştemale kadar her türlü ürün sağlandı" dedi.

Hermes'le yarışıyor

Denizlili Eke Tekstil'in markası Hamam, Robert de Niro'nun otelinin yanı sıra dünyanın en iyi SPA otel zinciri Mandarin Oriental'ın Meksika Cancun'daki oteliyle, Emirates Towers'ın suitleri gibi uluslararası noktalarda da bulunuyor. Türk markası olmalarına rağmen yurtdışında büyüdüklerini ve tanındıklarını belirten Ekşioğlu, "İlk showroomumuz Paris'te açıldı ve satışlarımızda en iyi pazar orası. Onu Japonya, Rusya ve Finlandiya izliyor. 28 ülkede ürünlerimiz satılıyor ve SPA, hamam kültürünün yüksek olduğu ülkelerde satışlarımız da fazla" diye konuştu.

Hamam'ın dünyaca ünlü Hermes'ten sonra en pahalı banyo ürünleri satan marka olduğuna da dikkat çeken Ekşioğlu, ürün fiyatlarının 30-300 euro arasında değiştiğini aktardı.

SPA SPA gezdiler...

Türkiye'de 25 yıldır GAP, Banana Republic, Ralph Lauren gibi ünlü markalara havlu, bornoz, banyo takımı üretimi yapan Eke Tekstil'in Hamam'ı yaratmasında, 'Ar-Ge biriminin geliştirdiği katma değerli ve fiyatı yüksek ürünleri nasıl satarız' kaygısı etkili olmuş. Grubun fason üretimde gelecek görmediği için o dönem kendi markasını yaratma arayışına girdiğini anlatan Zerrin Ekşioğlu, "Dört ay Maldivler, Finlandiya ve Avrupa'da SPA kültürü gelişmiş ülkelerde bizzat deneyerek pazar araştırmaları yapıldı. Sonuçta da 50'den fazla ürün çeşidinin bulunduğu Hamam markası ortaya çıktı" açıklamasını yaptı.

Hale TÜZÜN / Vatan