29 / 11 / 2022

Rönesans Holding sürdürülebilir yaşamı destekliyor!

Rönesans Holding sürdürülebilir yaşamı destekliyor!

Avrupa’nın en büyük 10’uncu inşaat şirketi olan ve dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhidi listesinde 38’inci sıraya yükselen Rönesans Holding, sürdürülebilir yaşamı destekliyor. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasını, 25.yılında, sektöre ve gençlere armağan ediyor. 2015 yılından bu yana gerçekleştirilen proje kapsamında geleceğin mimar ve mühendis adayı 20 bin gence dokunmayı başaran Rönesans’ta hedef 5 yıl içinde 100 bin gence ulaşmak.

11 Mayıs 2018 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada, gençler, doğal kaynakların verimli kullanıldığı, çevreye saygılı, her aşamada sürdürülebilir yaşam döngüsünü önceliğine alan projelerle yarışacak. Dereceye girenler, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra, Rönesans Holding’de staj ve çeşitli eğitim programlarına katılma şansına sahip olacak.

BU YIL SOSYAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DE ÖN PLANDA
Geleceğin mimar ve mühendislerini ‘sürdürülebilirlik’ kavramı üzerine düşünmeye ve projeler geliştirmeye yönlendiren Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması’nda, gençlerden kentsel alanda arazinin, doğal kaynakların en uygun şekilde kullanıldığı, sosyal yaşamın temel alındığı, karma kullanımlı kent yapıları projelendirmeleri bekleniyor. 

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması bu yıl özel kategorileriyle de dikkat çekiyor. Buna göre, gençler, “kentsel gelişim ve değerlendirme”, “yenilikçi fikir ve detay çözümü”, “ileri üretim ve atık yönetimi” ile “görsel tasarım” ve “sosyal sürdürülebilirlik” kategorilerindeki projeleriyle de değerlendirilecek ve ödüllendirilecek.
 
Geri Dön